سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

ضرورت استفاده از پلتفرم‌های درمانی آنلاین

درمان آنلاین

استفاده از تشخیص بیماری‌های پوستی از راه دور علاوه بر تسریع در تشخیص و درمان بیماران در مناطق دور افتاده می‌تواند در ارتباط بین مراکز درمانی و انجام مشاورات تخصصی و فوق تخصصی نقش داشته باشد و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شود.

افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه در جوامع و مجهز شدن آنها به امکاناتی همچون دوربین¬های عکاسی و اینترنت، منجر به بهبود دسترسی به خدمات پزشکی به خصوص در مورد ارتباط مستقیم پزشک با بیمار از طریق تشخیص بیماری¬های پوستی از راه دور می‌شود.

از طرفی بیماری‌هـای پوسـتی در بیشتر مـوارد اخـتلالات مزمنـی هسـتند کـه نیازمنـد صرف هزینه و زمان انتظار زیاد بـرای دریافـت خـدمات تخصصی و همچنین نیازمند تعامل طولانی مدت پزشک با بیمار به منظور پیگیری مراقبت و درمان می‌باشـند.

از این رو بـا بـه کـارگیری تشخیص بیماری‌های پوستی از راه دور مـی‌تـوان از طریق مشـاوره و ارائـه تشـخیص و راهنمـایی‌هـای لازم بـه پزشک و بیمار، طرح درمانی مناسب را برای بیمار فـراهم کرد به‌طوری که موجب افزایش دسترسـی بـه خـدمات تخصصـی پوست، کاهش ارجاعات بالینی غیرضروری و در نتیجـه کاهش هزینه¬های درمانی شود و در نهایت موجـبات رضایتمندی بیماران را فراهم کند.

میزان بالای تطابق حاصل از نتایج تشخیص بیماری‌های پوستی از راه دور در مقایسه با روش تشخیص حضوری، بیانگر موفقیت این روش در تشخیص بیماری‌های پوستی از راه دور است و بخوبی نمایانگر تائید و تاثیر مثبت این روش می‌باشد.

در مجموع تشخیص بیماری‌های پوستی از راه دور در شرایط پاندمی برای جلوگیری از مراجعه به پزشک خصوصا در افراد مبتلا به بیماری‌های خاص یا دارای نقص ایمنی یا بیمارانی که مشکلات آن‌ها به راحتی از راه دور قابل تشخیص و درمان باشد بسیار مناسب است.

ارائۀ خدمات از راه دور برای بیماران شهرستانی که به متخصص پوست دسترسی ندارند و نیاز به پزشک متخصص پوست دارند، و همچنین برای بیمارانی که نیاز به پیگیری متوالی دارند مناسب است.

فاطمه مختارزاده یزدی

کارآفرین و بنیان‌گذار پلتفرم درمانی اسکیناپ

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *