چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

ریسک های هوش مصنوعی

ریسک های هوش مصنوعی - عصر هشتم

مدتی است هشدارهایی در مورد گسترش استفاده از قابلیت‌های ساده گذشته هوش مصنوعی و این که به چه نوعی می توان به آن اعتماد کرد، منتشر می‌شود.

نقش هوش مصنوعی به طور قابل توجهی تغییر کرده است – از ایجاد اولیه آن در آستانه یک شرکت از آزمایشگاه‌های نوآوری آن‌ها، تا امروز در حالی که انسان‌ها شروع به تشخیص این هستند که توانایی تبدیل مشاغل از مرکز به بیرون را دارد. اخیرا یک هشدار تقریبا در مورد گسترش استفاده از قابلیت‌های ساده گذشته، و این که به چه نوعی می توان اعتماد کرد، وجود داشته‌است، که فرض بر این است که استفاده از آن در داخل کسب و کارها فراگیر نبوده است.

با این حال، اکنون که تعداد فزاینده‌ای از کسب‌وکارها آن را امتحان کرده‌اند و چشمان خود را به مزایایی که ممکن است ارائه دهد باز کرده‌اند، این فناوری در نهایت برای رسیدن به بلوغ آماده است. یکی از دلایل اصلی این امر این است که مشتریان را از دستیابی به بلوغ در تخصص شخصی خود تقریباً در هر راهی که می‌توانند نتایج خوب هوش مصنوعی و همچنین حق و نادرستی استفاده از آن را به دست آورند، باز می‌دارد. اکنون که هوش مصنوعی تا حد زیادی ابهام‌زدایی شده است، مشتریان تخصص بسیار بالاتری در مورد روشی برای اجرای موفقیت‌آمیز و صحیح آن دارند، به این دلیل که آن‌ها متعاقباً آماده هستند تا آن را در یک پایه بسیار گسترده‌تر انجام دهند و استفاده از آن را به جریان اصلی انتقال دهند.

اگرچه در سال ۲۰۲۱، ۹۲ درصد از کسب و کارها بیشتر روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کنند، اما به سادگی ۱۲ درصد آن را در مقیاس بزرگ به کار می‌گیرند که نسبت به سال پایانی کاهش یافته است. عناصر غیرظاهری زیادی در بازی وجود دارند: فرهنگ، ابزارها، نگرانی‌های تعصب، نگرانی و اتوماسیون نقطه اوج این لیست هستند. در سال ۲۰۲۲، شرکت‌ها نیاز به مقابله با چالش‌های پیش رو با یک روش فرهنگی برای عملیاتی سازی نسخه برای مدیریت بهتر، پی‌گیری و بهینه‌سازی الگوریتم‌ها دارند. تنها در این صورت است که فن‌آوری اطلاعات از زمین‌بازی به میدان نبرد منتقل خواهد شد.

عوامل خطر شامل:

نقض حریم خصوصی

هوش مصنوعی می‌تواند امنیت دیجیتال (به عنوان مثال، از طریق آموزش ماشین‌ها توسط مجرمان برای هک کردن یا مهندسی اجتماعی که از مراحل انسانی یا فوق انسانی عملکرد رنج می‌برند) ، امنیت فیزیکی (به عنوان مثال، بازیگران غیر کشوری پهپادهای مشتری را مسلح می‌کنند) ، و امنیت سیاسی (به عنوان مثال، حفظ حریم خصوصی-خلاص شدن از نظارت، ضبط، و سرکوب، یا کمپین های اطلاعات کامپیوتری و غیر متمرکز) را تهدید کند.

هوش مصنوعی حتی فشار رو به بالا را برای شخصیت‌های رسانه‌های اجتماعی بیش از حد واقعی فراهم می‌کند که ممکن است تمایز آن‌ها از شخصیت‌های واقعی بسیار دشوار باشد.

نابرابری اجتماعی-اقتصادی

نابرابری اجتماعی-اقتصادی گسترده با کمک از دست دادن شغل ناشی از هوش مصنوعی آغاز شد که دلیل دیگری برای نگرانی است. در کنار تحصیل، کار نیروی محرکه عظیمی برای تحرک اجتماعی دارد. با این حال، در حالی که این یک نوع کار مثبت است – نوع قابل پیش‌بینی و تکراری که در معرض تصاحب هوش مصنوعی است – مطالعات ثابت کرده است که افرادی که خود را در سختی کشف می‌کنند، در مقایسه با افرادی که در موقعیت‌های بالاتری هستند که پول بیشتری دارند، بسیار کمتر مستعد دریافت یا جستجوی بازآموزی هستند. انواع مختلف سوگیری هوش مصنوعی نیز مضر هستند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
کمک هوش مصنوعی به تولید ۶۵نرم‌افزار و توسعه فناوری دستیار هوشمند داخلی

مقررات جهانی

دهکده جهانی اصطلاحی است که توسط مارشال MCLuhan گفته شده است که به این معنی است – دنیای ما به دلیل فناوری مکان بسیار کوچک‌تری از قبل است. او گفت که جهان در حال کوچک شدن است. علاوه بر این، این بدان معنی است که فن‌آوری هوش مصنوعی که نیازمند دستورالعمل‌های قانونی جدید است، و دستورالعمل‌ها گباید در میان دولت‌های متعدد تصمیم‌گیری شود تا تعاملات بین‌المللی ایمن و قدرتمند را ممکن سازد. از آنجا که ما اکنون از یکدیگر دور نیستیم، اقدامات و انتخاب‌های مربوط به هوش مصنوعی در یک کشور ممکن است بخواهند تاثیر منفی بر دیگران داشته باشند. ما در حال حاضر شاهد این قمار هستیم که در آن اروپا از یک روش نظارتی محکم برای ایجاد رضایت و شفافیت خاص پیروی کرده است، حتی در شرایطی که ایالات متحده و به ویژه چین به سازمان‌هایش اجازه می‌دهند از هوش مصنوعی بسیار آزادانه‌تر استفاده کنند.

هک کردن با شتاب

هوش مصنوعی نرخ آنچه که ممکن است به دست آید را افزایش خواهد داد و در بسیاری از موارد، از ظرفیت ما فراتر می‌رود زیرا مردم نیاز به پیروی از آن دارند. با اتوماسیون، اقدامات زشتی که شامل فیشینگ، انتقال ویروس‌ها به برنامه نرم‌افزاری، و بهره بردن از ساختارهای AI به دلیل شیوه‌ای که آن‌ها دنیا را می‌بینند، احتمالا برای مردم سخت است که آن‌ها را کشف کنند تا زمانی که یک جریان واقعی برای مقابله با آن وجود داشته باشد.

جایگزینی نیروی کار

در حالی که بسیاری از نقش‌ها را می‌توان از طریق هوش مصنوعی ایجاد کرد و بسیاری از انسان‌ها انتظار رشد خالص در مشاغل را دارند یا حداقل فرض می‌کنند که ممکن است مقدار مساوی برای جایگزینی آن‌هایی که به لطف فناوری هوش مصنوعی از دست می‌روند ایجاد شود، ممکن است امروزه کارهایی وجود داشته باشد که انسان‌ها انجام می‌دهند و ماشین‌ها آن را به دست خواهند گرفت. این امر نیازمند تغییراتی در برنامه‌های آموزشی و تحصیلی است تا علاوه بر کمک به انتقال کارمندان امروزی به موقعیت‌های جدید، پرسنل آینده ما را گرد هم آورد تا بتوان از قابلیت‌های انسانی خاص آن‌ها استفاده کرد.

« بیش از ۱۲۰ میلیون پرسنل در سطح جهانی در سه سال آینده به دلیل تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، در راستای یک نظرسنجی آی بی ام، نیاز به آموزش مجدد خواهند داشت.» تعداد افرادی که تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت احتمالا بسیار زیاد است.

با توجه به «گزارش آینده جابز ۲۰۲۰» انجمن اقتصاد جهانی انتظار می‌رود که AI تا سال ۲۰۲۵ جایگزین ۸۵ میلیون شغل در سراسر جهان شود.

به عنوان مثال، جایگزین مشاغلی مانند کدنویس‌ها، نویسندگان، ربات‌های گفتگو و غیره هوش مصنوعی می‌شود.

 

 

منبع: tarjomyar

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *