شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

اهمیت تیم‌سازی

تیم‌سازی باعث ایجاد پیوندهای محکم‌تر بین اعضای یک گروه شده و هر کدام از اعضای تیم به یکدیگر و تفاوت‌ها احترام گذاشته و اهداف و انتظارات مشترکی باهم پیدا می‌کنند

معاشرت در محیط کار یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش بهره وری در محل‌ کار است.

اجتماعی شدن و شناخت بهتر از اطرافیان باعث افزایش روحیه در محیط کار می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد تا کل کسب و کار در حل مسائل روزمره‌ای که با آن مواجه می‌شود عملکرد بهتری داشته باشد.

یک فعالیت تیم سازی می‌تواند به شیوه‌ها متفاوتی مثل یک قرار ملاقات کوتاه در وقت نهار یا یک اتفاق برنامه ریزی شده باشد که همه اعضای تیم وقت بیشتری برای برنامه ریزی آن داشته باشند!

برگزاری یک رویداد خودجوش برای نشان دادن قدردانی خود از اعضای تیم، به ایجاد انگیزه در افراد و ایجاد تیم کمک می‌کند.

تیم سازی به کارمندان بخش‌های مختلف شرکت اجازه می‌دهد تا با یکدیگر آشنا شوند. افراد می‌توانند با همکارانشان که معمولاً ارتباطی با آن‌ها ندارند در تعامل باشند.

در یک فعالیت تیم سازی در سطح شرکت، کارمندان تیم بازاریابی می‌توانند در کنار اعضای تیم مالی شرکت کنند.

نیروهای با تجربه طولانی مدت در کنار نیروهای کم تجربه‌تر قرار بگیرند و این درها را برای دوستی و پیشرفت‌های شغلی و حرفه‌ای مد نظر بسیاری از شرکت‌ها باز می‌کند.

تیم سازی باید دارای تنوع باشد به دلیل اینکه به همه اجازه می‌دهد تا به صورت برابر در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

همه ما معمولاً وقتی در رابطه با افرادی هستیم که با آن‌ها احساس راحتی می‌کنیم، قابلیت‌های بیشتری از قوه تخیل خود را نشان می‌دهیم.

فعالیت‌های موفقیت‌آمیز در ایجاد تیم افراد را به هم نزدیک می‌کند و همه اعضای تیم را در محیط کار خلاقانه‌ و سرشار از موفقیت وارد می‌کند. همکاری‌های روزمره در محل کار برای داشتن یک کسب و کار موفق بسیار حائز اهمیت است.

 

منبع: ویرگول

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *