جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

افزایش عمر و تجربه چیزهای جدید

برای افزایش طول عمرتان مهارت های جدید یاد بگیرید.

مجله Brain World می نویسد: “تحقیق در مورد سلامت مغز و طول عمر نشان می دهد که تمجله Brain World می نویسد: “تحقیق در مورد سلامت مغز و طول عمر نشان می دهد که تجربه منظم از چیزهای تازه برای یک زندگی طولانی و شاد ضروری است.”جربه منظم از چیزهای تازه برای یک زندگی طولانی و شاد ضروری است.”

تحقیقات مغزی جالبی وجود دارد که نشان می‌دهد امتحان کردن چیز جدید فقط سرگرم‌کننده و انرژی‌بخش نیست، بلکه زندگی ما را از راه‌های بی‌شماری بهتر می‌کند.

وقتی چیزی جدید را تجربه می کنیم و آن را دوست داریم، مغز ما ترشح دوپامین را تحریک می کند. دوپامین باعث می شود ما لذت را تجربه کنیم. و مزایای انجام کاری جدید فراتر از احساس خوب است. یادگیری مغز ما را بهتر می کند.

لارا بوید، مدیر آزمایشگاه رفتار مغز در دانشگاه بریتیش کلمبیا، در یک سخنرانی TEDx به نام «پس از این، مغز شما یکسان نخواهد بود»، می‌گوید: «هر بار که یک واقعیت یا مهارت جدید یاد می‌گیرید، مغز خود را تغییر می‌دهید».

هر چه یادگیری یک مهارت سخت تر باشد، برای مغز شما بهتر است.

بوید گفت: “تحقیق من نشان داده است که افزایش سختی، افزایش مبارزه، اگر بخواهید، در حین تمرین در واقع منجر به یادگیری بیشتر و تغییرات ساختاری بیشتر در مغز می شود.”

خیلی از ما ، دوست داریم انگلیسی خود را بهتر کنیم، امروز روز تصمیم گیری مجددد است ، یک تصمیم قطعی که مطمئن می کند ما را که تا آخرش می رویم .

داریوش زمانی

منبع: ویرگول

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *