فناوری محتوای دیجیتال خبر

نقص امنیتی توییتر اطلاعات تماس ۵٫۴ میلیون حساب کاربری این پلتفرم را فاش کرد

نقص امنیتی

نقص امنیتی در توییتر باعث شده است داده‌های مربوط به جزئیات تماس (شماره‌تلفن و ایمیل) ۵٫۴ میلیون حساب کاربری این پلتفرم اجتماعی فاش شود.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم ، داده‌های هک شده شامل شماره‌تلفن و آدرس ایمیل مرتبط با حساب‌های کاربری است که در یکی از انجمن‌های هک به قیمت ۳۰ هزار دلار به‌فروش می‌رسند. Restore Privacy گزارش می‌دهد که این آسیب‌پذیری در ژانویه‌ی سال جاری کشف شده است. این باگ امنیتی که توییتر هم آن را تأیید کرده است، برای به‌دست آوردن اطلاعات حساب‌های کاربری ۵٫۴ میلیون‌ کاربر این شبکه‌ی اجتماعی مورد سواستفاده قرار گرفته است. درحالی‌که توییتر آسیب‌پذیری مورداشاره را پس از کشف آن در ماه ژانویه، اصلاح کرده است، پایگاه داده‌ای که گفته می‌شود از این نقص امنیتی به‌دست آمده است، اکنون در یکی از انجمن‌های محبوب هکرها به‌فروش می‌رسد.

ماجرا از آنجا شروع شد که HackerOne ماه ژانویه گزارشی درمورد آسیب‌پذیری جدید توییتر منتشر کرد که به مهاجم اجازه می‌دهد به شماره‌تلفن یا آدرس ایمیل مرتبط با حسابهای کاربری این شبکه‌ی اجتماعی دسترسی یابد؛ حتی اگر کاربر این فیلدها را در تنظمیات حریم‌خصوصی خود پنهان کرده باشد. اکنون شخص یا گروهی که با این آسیب‌پذیری، به اطلاعات میلیون‌ها کاربر توییتر دسترسی پیدا کرده، داده‌های مربوطه را برای فروش ارائه داده است. اوایل صبح امروز کاربر جدیدی در انجمن ‌Breached Forum، این داده‌ها را برای فروش قرار داد. انجمن موردبحث اوایل این ماه با فروش داده‌های مرتبط با بیش از یک میلیارد شهروند چینی، توجهات بین‌المللی را به‌خود جلب کرد.

پست مربوط به فروش داده‌های ۵٫۴ میلیون حساب‌کاربری توییتر همچنان در انجمن Breached Forums دردسترس است. فروشنده‌ی این اطلاعات، از نام کاربری Devil استفاده می‌کند و طبق ادعای وی، مجموعه‌ی داده‌ها شامل افراد مشهور، شرکت‌ها و موارد دیگر است. مالک این انجمن نیز صحت حمله را تأیید و Restore Privacy هم اظهار داشت که دو نمونه از پایگاه داده را بررسی کرده است.

پایگاه داده‌ی نمونه‌‌ی ارائه‌شده، شامل فهرست افراد مختلف از سراسر جهان است که اطلاعاتی مثل نمایه‌ی عمومی، ایمیل و شماره تلفن وی را نشان می‌دهد. بررسی نمونه‌ی داده‌ها نشان می‌دهد همه‌ی اطلاعات آن با افراد واقعی مطابقت دارند.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *