پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

NashStore ، جایگزینی برای گوگل پلی استور در روسیه

NashStore ، جایگزینی برای گوگل پلی - عصرهشتم

توسعه‌دهندگان اپلیکیشنی در کشور روسیه به دلیل تحریم‌ها درآمدی از گوگل پلی ندارند و با انتشار مارکتی، تصمیم گرفتند NashStore ، جایگزینی برای گوگل پلی معرفی کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، پس از حمله روسیه به کشور اوکراین، گوگل یکی از شرکت‌هایی بود که سیستم پرداخت خود را در این کشور غیرفعال کرد لذا منبع درآمدی بزرگی برای توسعه دهندگان اپلیکیشنی در این کشور از دست رفت.

یک سازمان متشکل از توسعه‌دهندگان روسی در پاسخ به این تحریم‌ها، تصمیم گرفت فروشگاهی که ویژه کاربران روسی است را طراحی کند تا توسعه‌دهندگان این کشور بتوانند با ساخت اپلیکیشن‌های خود، درآمد کسب کنند.

این فروشگاه، NashStore نام دارد که به معنای《Our Store》به زبان انگلیسی و《فروشگاه ما》به زبان فارسی است تا به نوعی یادآور اتحاد مردم این کشور در مقابل تحریم‌ها نیز باشد.

این فروشگاه همچنین از سیستم پرداخت میرکارد (Mir card) روسی نیز پشتیبانی می‌کند تا بدین ترتیب توسعه‌دهندگان بتوانند کسب درآمد کنند.

ولادمیر زایکوف، نماینده‌ی یکی از سازمان‌های پلتفرم دیجیتال روسیه به منابع خبری در رابطه با این موضوع اینطور گفت: متأسفانه کاربران روسی نمی‌توانند به صورت عادی از گوگل پلی استور استفاده کنند تا بتوانند اپلیکیشن بخرند و در نتیجه توسعه‌دهندگان ما دیگر از این راه نمی‌توانند کسب درآمد کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم فروشگاه NashStore را توسعه دهیم.

روس‌ گرام جایگزین اینستاگرام در روسیه

فروشگاه NashStore را نمی‌توان نخستین فروشگاه محلی روسیه بدانیم چرا که پیش‌تر Yandex هم به عنوان یک فروشگاه بسیار بزرگ به عنوان جانشین گوگل پلی استور در دسترس قرار گرفت و هم اکنون هم در دسترس قرار دارد.

اما بعید است هیچ یک از این دو فروشگاه خیلی موفق عمل کنند چون توسعه‌دهندگان دیگری برای آن اپلیکیشن طراحی نمی‌کنند.

البته این نخستین‌باری هم نیست که تحریم‌ها علیه یک کشور، روی فروشگاه اپلیکیشن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد‌ چون پیش از این نیز هواوی هم دقیقاً مشمول تحریم آمریکا و سپس گوگل و بعدها تمام شرکت‌های تولید پردازنده قرار گرفت تا مجبور شود فروشگاه اختصاصی خود را با نام اپ‌گالری و سرمایه‌گذاری هنگفت ۱ میلیارد دلاری پایه‌گذاری کند.

هرچند این فروشگاه هم نتوانست کاربران این شرکت را به ماندن متقاعد کند و اکنون هواوی حتی در لیست ۵ شرکت برتر تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند هم دیده نمی‌شود.

در حالی که دو سال قبل به عنوان برترین شرکت تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند، موفق شده بود در مقطعی سامسونگ را هم کنار بزند.

گفتنی است، فروشگاه جدید NashStore در تاریخ ۹ مه سال میلادی جاری (۱۹ اردیبهشت) یعنی درست در روز پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم در دسترس قرار خواهد گرفت تا بدین ترتیب یادآوری باشد بر پیروزی این کشور در این جنگ.

منبع: دیجی کالامگ

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *