اقتصاد دیجیتال فناوری دانش بنیان

مهاجرت شرکت دانش‌بنیان همه‌گیر نیست!

مهاجرت شرکت دانش‌بنیان

مهاجرت شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ همه‌گیر نیست و اصلا واقعیت ندارد!

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه طبق آمار رتبه ایران در مهاجرفرستی زیر ۲۰ نبوده است، گفت: مهاجرت شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ همه‌گیر نیست و اصلا واقعیت ندارد! البته که ممکن است چند شرکت مهاجرت کرده باشند و ما منکر آن نیستیم.
پرویز کرمی؛ مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره چرایی مهاجرت برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های کشورمان گفت: مهاجرت شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ همه‌گیر نیست و اصلا واقعیت ندارد! این نکته را من صریح بگویم که این موضوع توسط دوست عزیزم جناب آقای دکتر دهقانی فیروزآبادی مطرح و در یک بحث سه ساعته آسیب‌شناسی شده است که اگر همه ما یعنی کشور، دولت، نهادهای حاکمیتی و حتی مردم در این موضوع کمک نکنیم، ممکن است این اتفاق بیفتد؛ چیزی به اسم همه‌گیری یا اپیدمی مهاجرت نداریم البته که ممکن است چند شرکت مهاجرت کرده باشند و ما منکر آن نیستیم اما این شرکت‌ها اگر حمایت بشوند که حمایت نیز می‌شوند، این اتفاق نمی‌افتد.

وی ادامه داد: ما حتی در موضوع مهاجرت مغزها نیز دچار غلو هستیم؛ در موضوع مهاجرت مغزها به استناد آمار رصدخانه ملی مهاجرت ایران، رتبه ما در بحث مهاجرفرستی ۲۰ بوده است که خیلی از کشورهای دیگر جلوتر از ما بوده‌اند.

کرمی گفت: مهاجرت یک بحث عمومی و بین‌المللی است؛ علت فضاسازی‌های رسانه‌ای در موضوع مهاجرت این است که می‌خواهند ایران را در موضوعات مختلف زمین بزنند و به همین خاطر آمار غیرواقعی ارائه می‌کنند و و بعد آن را بلد می‌کنند؛ شما اگر در گوگل جستجو کنید مشاهده می‌کنید که ایران جزو ۱۰ کشور مهاجر‌فرست است! ما در کشور رصدخانه مهاجرت ایران را داریم و طبق آمار آن، رتبه ایران در بحث مهاجرت هیچگاه زیر ۲۰ نبوده است اما در آمارهای غیرواقعی به دروغ مشاهده می‌کنیم که ایران را در موضوع مهاجرت، کشور اول یا دوم معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: هدف دشمنان این است که توانمندی‌هایی که در جوانان ایرانی وجود دارد را بزنند؛ من اگر قرار باشد این توانمندی علمی را بزنم باید دور آن توانمندی را از افراد دارای توان، خلاقیت و علم خالی کنم؛ واقیعت یک آینده روشن و امیدوارکننده است اما تبلوری که رسانه‌های غربی انجام می‌دهند، تبلورهای منفی است و ما و شما باید با این موضوع مقابله کنیم.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *