چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال استارتاپ فناوری خبر

دبیر شبکه فن بازار ملی ایران اعلام کرد:

تبادل مالی فناوری بیشتر از ۵ هزارمیلیارد ریال

دبیر شبکه فن بازار ملی ایران با بیان این‌که بیشتر از ۵ هزار میلیارد ریال گردش مالی تا پایان مردادماه سال جاری، یکی از دستاوردهای شبکه فن بازار ملی است،

محمدصالح خالقی گفت: شبکه ملی فن‌بازار بستری برای تعامل میان طرف‌های متقاضی و عرضه‌کننده فناوری است و به بخش‌های زیست‌بوم نوآوری برای تبادلات فناورانه کمک می‌کند.

وی با بیان این‌که تبادل فناورانه در زیست‌بوم نوآوری و فناوری از وظایف این شبکه ملی است، اظهار کرد: این شبکه برای توسعه بازار فناوری بستری مناسب ایجاد کرده است و با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های راهبردی، تبادل‌های فناورانه در سراسر کشور را به سوی پیشرفت می‌برد.

خالقی با بیان این‌که بیش از ۵هزار میلیارد تومان گردش مالی تا پایان مردادماه سال جاری، یکی از دستاوردهای شبکه فن بازار ملی است، ادامه داد: میزان مبادله فناوری یکی از اهداف راهبردی این شبکه ملی است. هدف‌گذاری سال گذشته در حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری ۵۰۰ میلیارد ریال گردش مالی در قالب‌های گوناگون از بازاریابی تا رفع نیاز فناورانه بود که خوشبختانه تا پایان مرداد مالی از ۵۰۰ میلیارد تومان عبور کرد.

وی با بیان این‌که نسبت هزینه‌ها برای تحقق این میزان گردش مالی نسبت به هدف تحقق یافته، میزان درخور توجهی است، اظهار کرد: در حالی که هزینه‌ای بسیار اندک صرف این فرآیند شد، بیش از ۵هزارمیلیارد ریال گردش مالی به دست آمده که ارزش افزوده‌ای بیش از ۱۵۰ برابری را برای این زیست بوم به ارمغان آورد. این موضوع نشان از صحیح بودن روند فعالیت فن بازار ملی ایران است.

توسعه دفاتر منطقه‌ای فن‌بازار در سرتاسر کشور

مدیر شبکه فن بازار ملی ایران با بیان این‌که توسعه دفاتر فن بازار منطقه‌ای در سراسر کشور، یکی از مهم‌ترین اهداف این شبکهمی‌باشد، گفت: تلاش می‌کنیم تا حمایت از تبادل فناوری به صورت یکپارچه در سراسر کشور پیش برود. برای تحقق این موضوع، هدفگذاری صورت گرفت تا در هر استان یک پایگاه تحت عنوان دفتر فن بازار منطقه ای شکل بگیرد. در حال حاضر ۲۷دفتر فن بازار منطقه‌ای در ۲۷استان کشور ایجاد شده است و هفته آینده با ایجاد دفتر فن بازار در استان چهارمحال و بختیاری تعداد این دفاتر به عدد ۲۸ خواهد رسید.

خالقی با اشاره به ایجاد سه دفتر فن‌بازار منطقه‌ای تا پایان سال جاری افزود: با ایجاد دفتر فن‌بازار در استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویر احمد و تهران تا پایان سال جاری، شبکه فن‌بازار تکمیل و تمامی ۳۱استان کشور از پوشش فن‌بازارهای منطقه‌ای برخوردار خواهند شد.

شناخت ظرفیت‌های فناورانه با «فن‌بازار تخصصی»

مدیر شبکه فن بازار ملی ایران با اشاره به راه‌اندازی فن بازارهای تخصصی نیز در ۳حوزه صنعت گاز، سلامت و شهر هوشمند، بیان کرد: در حال راه اندازی ۲فن بازار تخصصی در حوزه های پتروشیمی و فناوری‌های حوزه معدن هستیم. این دو فن بازار نیز به شبکه فن بازار و کارگزاران به شبکه بروکرها متصل خواهد شد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، خالقی با بیان این‌که در هر فن بازاری یک زیر سامانه‌ای مستقل ایجاد خواهد شد که کار دسترسی به توانمندی آن حوزه خاص را تسهیل می‌کند، گفت: برای هر فن بازاری که ایجاد می‌شود، یک زیر سامانه از مجموعه سامانه‌های فن بازار ملی ایران به صورت مستقل ایجاد می‌شود؛ به طور مثال، کسانی که در صنعت گاز فعال هستند می‌توانند به زیر سامانه فن بازار تخصصی گاز مراجعه و توانمندی‌های فناورانه را در این حوزه مشاهده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *