چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
نوآوری

نیتک، حمایتگر استارتاپ‌های محتوایی

مرکز نوآوری تولید محتوای دیجیتال نیتک، اکوسیستمی کامل برای تولید محتوای دیجیتال در ایران است که با هدف ارتقا کسب و کار استارتاپ‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است

مرکز نوآوری تولید محتوای دیجیتال نیتک، بزرگ ترین مدیا پارک ایران و اکوسیستمی کامل برای تولید محتوای دیجیتال در کشور است که با هدف ارتقا کسب و کار استارتاپ‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است

این مرکز در صدد ایجاد یک زیست بوم تخصصی کسب و کار در استان است و تلاش دارد تا با انتخاب افراد خوش‌فکر و نوآور و استعدادهای بومی، به آموزش و توانمندسازی آنها، ایجاد کسب و کارهای نوآور و خلاق در حوزه محتوای دیجیتال، توسعه بازار کسب و کار در داخل و خارج کشور بپردازد و در نهایت یک شبکه‌ی کارآفرین تولید محتوا باشد.

این مرکز بـا مأموریت شتاب‌دهی به  کسب‌وکارهای نوپای حوزه تولید محتوای دیجیتال، تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه، تولید محصولات و ارائه خدماتِ مؤثرِ چندرسانه‌ای در قالب‌های مختلف اعم از ویدئو، پادکست، انیمیشن، بازی، گرافیک، خبر، متن و داستان، کتاب، آموزش ، ساخته شده است.

مرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک که در فضایی بالغ بر ۴ هزار مترمربع در مشهد راه اندازی شده؛ دارای بخش های مختلف زیادی از جمله ۱۵۰۰ متر فضای کارِ اشتراکی بزرگ و مجهز است که در آن همه فعالان حوزه تولید محتوای دیجیتال و صنایع خلاق اعم از فریلنسرها، استارتاپها، شتابندهنده ها و  منتورها می توانند در کنارِ هم با  هم‌فکری و هم‌افزایی، زمینه‌های رشد و ارتقا کسب و کارهای حوزه محتوای دیجیتال را فراهم کنند

نیتک به عنوان مرکزی پیشرو برای تامین نیازهای زیرساختی، هشت استودیوی صدا و تصویر را نیز در خود جای داده که شامل استودیو کروماکی، استودیو تلوزیونی، استودیو استندآپ، پادکست،دوبله، خبر و… است.

استودیو تلویزیونی این مرکز بزرگ ترین استودیو شرق کشور است و برای برنامه‌هایی با حضور تماشاگر ویا حتی ضبط فیلمهای سینمایی ساخته شده است

نیتک در تلاش است تا تا با توجه به نیازهای روز بازار، مرجع تولید محتوای دیحیتال در کشور باشد به همین منظور در «آزمایشگاه تولید محتوا» که یکی دیگر از بخش های این مرکز است، گروه های تخصصی شامل گرافیک، تدوین، نویسندگی، انیمیشن، صفحات اجتماعی، پایگاه های اطلاع رسانی، بازی سازی و… به تولید محتوا می پردازند.

مدرسه ی کسب و کار هم از دیگر بخش های این مرکز است که با ارائه برنامه های کارورزی در قالب دوره توانمندسازی، در حوزه مهارت آموزی کسب و کار های حوزه تولید محتوای دیجیتال، به دنبال پر کردن خلا موجود در فضای آموزش آکادمیک است. به همین منظور نیتک دوره های مختلف آموزشی را در حوزه مهارت آموزی کسب و کار های حوزه تولید محتوای دیجیتال برگزار می کند.

مرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، در حوزه «شتابدهی» نیز در حمایتگر کسب و کارهای نوپا است، از آنجایی که تعداد قابل توجهی از صاحبان ایده از توانایی و قدرت مالی کافی و یا دانش و شبکه بازاریابی کافی برای توسعه کسب و کار خود برخوردار نیستند، نیتک پس از ارزیابی استارتاپ ها و خدمات آنها، مجموعه کاملی از خدمات مورد نیاز برای رشد کسب و کارهای نوپا را در اختیار آنها قرار می دهد واز استارتاپ ها حمایت میکند. این مرکز با منتورینگ تخصصی استارتاپ ها را توانمند کرده، و برای کسب و کار آنها به دنبال سرمایه گذار و جذب سرمایه می گردد.

نیتک در دوره شتاب‌دهی مدل کسب و کار محصول را هم طراحی می‌کند. در کنار این موضوع بازار را نیز تحلیل کرده و بر روی نحوه ارائه، کار تیمی و مذاکره به کمک استارتاپ می‌آید. در دوره تجاری سازی نیز مرکز شتاب‌دهی سعی در معرفی به شبکه فروش و جذب سرمایه دارد. در این مرحله قسمت فنی و محتوا را نیز توسعه می‌دهد.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *