پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد: باید پارک‌های سایبری را در مشهد ایجاد کنیم

شهر هوشمند - عصر هشتم

‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: باید پارک‌های سایبری را در مشهد ایجاد کنیم.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، حسامی با اعلام اینکه بسیاری از اپلیکیشن‌های کاربردی سطح کشور و دنیا در مشهد تولید شده و این شهر مهد فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: باید پارک‌های سایبری را در مشهد ایجاد کنیم، این در عین حالی است که پروژه‌های پیشران در حوزه هوشمند سازی و هوش مصنوعی را در کمیسیون برنامه و بودجه و کارگروه‌های تخصصی در دستور کار قرار داده و پیرامون این موارد، اقدام می‌کنیم.

حسامی گفت: باید از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان، پارک علم و فناوری، کارخانه نوآوری و تمام شرکت‌هایی که در حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی کار می‌کنند، استفاده کرده و با هدف حصول خروجی عملیاتی، از ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی مشهد بهره بگیریم.

وی با اذعان به اینکه برنامه‌های حوزه هوشمند سازی بایستی عملیاتی شود، بیان کرد: باتوجه به ظرفیت‌های موجود و نگاه شورای ششم و شهرداری می‌توان در کنار بخش خصوصی، از ظرفیت جوانان توانمند و خوش فکر به عنوان بازوی قدرتمند در حوزه هوشمند سازی بهره گرفت.

‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم به عنوان خادم مردم در شهر مشهد الرضا(علیه السلام) خدمات خوب، روان، شفاف، بهینه، موثر و کارآمد به زائران و مجاوران ارائه دهیم و بعد از چهار سال بگوییم که در حوزه هدف گذاری پیرامون هوشمند سازی موفق عمل کردیم.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ضرورت تعیین سیاست‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران حوزه شهر هوشمند مشهد

هوشمندسازی از اولویت‌های شورای ششم

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مورد پیگیری شورای ششم هوشمند سازی است؛ غیر حضوری و الکترونیکی کردن امور در بستر هوشمند سازی میسر می‌شود.

حسامی با تاکید بر اینکه مشهد شهری زیارتی، مذهبی و مبتنی بر ارائه خدمات است، گفت: هوشمند سازی در این شهر بسیار با اهمیت است، اگر بخواهیم در قالب هوشمندسازی درست حرکت کنیم، بایستی در ابتدا رویکرد و نگاهمان را در این حوزه اصلاح و در تمامی مدیران شهری نهادینه شود.

 

منبع: tasnimnews

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *