پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

‌اپ‌استور با کسب ۶۳درصد از درآمد اپکیشن‌ها گوی سبقت را از گوگل‌پلی ربود

‌اپ‌استور با کسب 63درصد از درآمد اپکیشن‌ها گوی سبقت را از گوگل‌پلی ربود-عصر هشتم

کاربران ‌اپ‌استور در سال جاری میلادی،با هزینه کرد 85میلیارد دلاری برای اپلیکیشن‌ها ios و اختصاص سهم 63درصدی درآمدی باعث پیشی‌گرفتن آن از گوگل‌پلی شدند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طبق تحقیقات انجام شده توسط Sensor Tower، به طور کلی اپ استور اپل ۸۵.۱ میلیارد دلار از بازار اپلیکیشن‌های موبایل را به خود اختصاص داده است که این میزان نسبت به سال قبل ۱۷.۷ درصد رشد داشته است.

در حالی که اندروید تسلط بیشتری بر سهم بازار دارد، کاربران کمتر با گوگل پلی نسبت به اپ استور هزینه کرده‌اند. در طول سال جاری، گوگل پلی ۴۷.۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

با توجه به داده‌های ارائه شده توسط این موسسه تحقیقاتی، پس از رشد و رونق پرداخت هزینه برای بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل در سال ۲۰۲۰، به نظر می‌رسد این روند بازار در سال ۲۰۲۱ عادی سازی شده باشد.

با بررسی بیشتر مشخص می‌شود که هزینه‌های مصرف‌کننده در سراسر جهان برای خریدهای درون برنامه‌ای، اپلیکیشن‌های برتر و اشتراکی به حدود ۱۳۳ میلیارد دلار در اپ استور و گوگل پلی رسیده که این میزان نشان دهنده رشد سالانه ۱۹.۷ درصدی نسبت به درآمد ۱۱۱.۱ میلیارد دلاری بازار اپلیکیشن‌های موبایل در سال گذشته است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ارمغان فناوری دیجیتال برای ساخت انیمیشن توسط کودکان با اپلیکیشن کارتون من

در این تحقیق عنوان شده که رشد بازار اپلیکیشن‌های موبایل به دلیل تاثیرات کووید-۱۹ در سال گذشته به وجود آمده است و می‌توان تصور کرد که نتایج در سال ۲۰۲۲ حتی بهتر خواهند بود.

تیک‌تاک برترین اپلیکیشن از نظر درآمد بوده و در ماه ژوئن ۳ میلیارد دلار درآمد داشته است. سایر اپلیکیشن‌هایی که در لیست پردرآمدترین‌های سال ۲۰۲۱ دیده می‌شوند شامل یوتیوب و دیزنی پلاس می‌شود.

اپلیکیشن‌هایی مانند Tencent Video و QQ Music نیز جزو برترین اپلیکیشن‌های درآمدزا برای اپ استور بوده‌اند.

از نظر دانلود نیز، تیک‌تاک در سال جاری بیشترین دانلود را به خود اختصاص داده است و فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ آن را تعقیب می‌کنند. البته فیسبوک برترین اپلیکیشن دانلود شده در گوگل پلی بوده است.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
اقدامات جهانی علیه گوگل پلی و اپ استور

در انتها، این گزارش رتبه‌بندی مخصوص بازی‌ها را نیز منتشر کرده است. انتظار می‌رود گیمرها تا پایان سال جاری فقط در اپ استور ۵۲.۳ میلیارد دلار هزینه کنند.

همچنین بیشترین بازی دانلود شده سال ۲۰۲۱ برای سیستم عامل iOS، بازی PUBG Mobile بوده و بازی Honor of Kings بیشتری درآمدزایی را داشته است.

 

منبع: digiato

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *