دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خبر داد:

شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ۷هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌ بنیان اختصاص می‌دهد

شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی 7 هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌ بنیان اختصاص می‌دهد -عصر هشتم

با اعلام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اختصاص زمین به شرکت‌های دانش‌ بنیان در شهرک‌های صنعتی استان از 5.5هکتار به 7هکتار تا پایان امسال خواهد رسید.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، علی بهرامی‌زاده در  در برنامه زنده تلویزیونی “خراسان، آینده”، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال ۱۳۹۹، ۳۰ واحد صنعتی موجود در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شرکت‌های دانش بنیان باشند.

وی افزود: طبق بررسی‌های انجام شده هر هکتار زمین صنعتی می‌تواند برای ۵۴ نفر در سطح استان اشتغال‌زایی ایجاد کند که در برخی از شهرک‌های صنعتی در همین مقدار وسعت برای ۴۰۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.

علی بهرامی‌زاده  تصریح کرد: با کمک مسئولان در استان موضوع واگذاری زمین‌های کارگاهی در ۱۰ شهرک صنعتی استان و ۵۰۰ واحد کارگاهی شروع شده و زمین ۲۰۰ کارگاه تولیدی نیز واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ادامه داد: ۷۰ کارگاه صنعتی نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
شبکه‌سازی و انتقال فناوری توسط شرکت‌های پردیس فناوری پارک علم و فناوری خراسان  

وی با تأکید برای واگذاری زمین درشهرک‌های صنعتی به شرکت‌های دانش بنیاد بود، گفت: در دستورالعمل‌های واگذاری زمین شرکت‌های دانش بنیان مورد تایید معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری که متقاضی زمین در شهرک‌های صنعتی استان باشند، خارج از چهارچوب رقابت و مزایده در اولین فرصت زمین اختصاص داده می‌شود.

بهرامی‌زاده اضافه کرد: در حال حاضر ۵.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌ بنیان در شهرک‌های صنعتی استان اختصاص پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این میزان به ۷ هکتار برسد.

 

منبع: isna

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *