یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

سرمایه‌گذاری ۲۰میلیاردی نهاد ۱۰۰ استارتاپ در ۳۰ استارتاپ

100استارتاپ در 6ماهه اول سال1400 مبلغ 20میلیارد تومان در 30استارتاپ کشوری سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، ۱۰۰استارتاپ طی ۶ماه گذشته ۵رویداد برگزار کرده که ۲رویداد استانی و ۳ رویداد استانی بوده است که ۱۰تیم از مجموع تیم‌های پذیرفته شده برای سرمایه‌گذاری در سکوی پرتاب سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

در این رویدادها ۴۴۲ تیم استارتاپی ثبت‌نام کرده‌اند که ۷۸ تیم موفق به شرکت در این رویدادها شده‌اند و در نهایت ۳۰ منتخب برای سرمایه‌گذاری انتخاب شده‌اند.

در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰، تنها ۶٫۸درصد از طرح‌های ارسالی برای جذب سرمایه برگزیده شده‌اند که از مهمترین معیارهای انتخاب داشتن mvp، شناخت رقبا، مدل درآمدی، مزیت رقابتی، استراتژی و تعداد مشتریان بالقوه بوده است.

تیم‌های منتخب در رویدادهای سکوی پرتاب سیستان و بلوچستان ۶٫۹ میلیارد، سکوی پرتاپ ادتک ۷٫۵میلیارد، سکوی پرتاب بلاکچین ۱٫۵میلیارد و سکوی پرتاب هوش مصنوعی ۴٫۸ میلیارد موفق به جذب سرمایه از ۱۰۰استارتاپ شده‌‌اند.

گفتنی است۱۰۰ استارت‌آپ، برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است و این نهاد با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتابدهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی تلاش می‌کند فرایند شتاب‌گیری این استارتاپ‌ها را پیگیری و تسهیل کند

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *