دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

۱٫۹میلیارد دلار برای جایگزینی تجهیزات مخابراتی هوآوی در کشور آمریکا

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا 1.9میلیارد دلار را برای جایگزینی تجهیزات مخابراتی شرکت چینی هوآوی اختصاص داد که عمدتاً در مناطق روستایی این کشور نصب هستند

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دولت آمریکا قصد دارد به بهانه نگرانی از حفظ امنیت ملی، تجهیزات مخابراتی که توسط شرکت های مختلف چینی در بخش های روستایی نصب شده اند را حذف کند.

تا پیش از این به علت عدم سودآوری اقتصادی قابل توجه و هزینه های بالا، شرکت های مخابراتی بزرگ آمریکایی تمایلی به فعالیت به در مناطق دورافتاده و روستایی نداشتند.

برنامه یادشده که در ماه جولای نهایی شد، از ۲۹ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۲ اجرایی خواهد شد.

کمیسیون فدرال آمریکا سال گذشته هواوی و زد تی ای را تهدیدات امنیت ملی شبکه های مخابراتی توصیف کرد، در نتیجه شرکت های آمریکایی حق استفاده از بودجه ۸.۳ میلیارد دلاری دولتی برای خرید تجهیزات مخابراتی چینی را از دست دادند.

این مبالغ قبلا به شرکت هایی پرداخت می شد که ۲ میلیون یا کمتر مشتری داشتند، اما حالا این رقم به ۱۰ میلیون مشتری یا کمتر تغییر یافته است.

بر اساس برآوردهای کمیسیون فدرال آمریکا در سپتامبر سال ۲۰۲۰ هزینه حذف و جایگزینی تجهیزات هواوی و زد تی ای از شبکه های مخابراتی محلی ایالات متحده ۱.۸۳۷ میلیارد دلار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *