چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

یوتیوب و توییتر در روسیه محدود شدند

یوتیوب و توییتر در روسیه - عصر هشتم

یوتیوب رسانه‌های روسیه را از نمایش تبلیغات و کسب درآمد منع کرد و توئیتر نیز دسترسی برخی کاربران در روسیه به پلتفرم اش را مسدود کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با تشدید حملات روسیه به اوکراین، یوتیوب اعلام کرده است که «امکان کسب درآمد از یوتیوب تعدادی از کانال‌ها شامل چندین کانال روسی مرتبط با تحریم‌های اخیر را متوقف کرده است.

سخنگوی یوتیوب گفته است: این پلتفرم ویدیویی، رسانه‌های دولتی روسیه را اکنون کمتر به کاربران توصیه می‌کند.

فرشاد شادلو تأکید کرده است: برخی از این کانال‌ها از جمله شبکه خبری راشاتودی (آرتی) (Russia Today) احتمالا به درخواست «میخایلو فدوروف»، وزیر تحول دیجیتال اوکراین برای مسدود کردن تبلیغات جهت‌دار روسیه، در اوکراین نیز مسدود خواهند شد.

هرچند یوتیوب اعلام کرده که راشاتودی را از اجرای تبلیغات منع می‌کند، اما هنوز مشخص نیست که کدام یک از کانال‌های دیگر نیز موقتا از کسب درآمد منع خواهند شد.

مشاهده این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
شکایت اپل از دولت روسیه برای دفاع از سیاست‌های پرداخت اپ استور

شرکت‌های مختلف در صف تحریم روسیه 

پس از تحریم بسیاری از کشورهای جهان به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین در بخش فناوری، متا نیز روز گذشته رسانه‌های دولتی این کشور را از پخش تبلیغات یا کسب درآمد روی پلتفرم فیسبوک منع کرده است  البته دولت کشور اوکراین هم اعلام کرد به دلیل سانسور رسانه‌های روسی، دسترسی به فیس بوک را محدود می‌کند.

در ادامه توییتر نیز به صورت موقت نمایش تبلیغات را در اوکراین و روسیه متوقف کرد. علاوه بر این موارد، توییتر در روسیه فیلتر شده است و ر اعلام کرده که مشغول فعالیتی است تا سرویس‌هایش را ایمن و قابل دسترسی نگه دارد.

اما این شبکه اجتماعی به سوالی درباره آنکه آیا روسیه درباره انجام هر اقدامی اطلاع رسانی کرده یا خیر، پاسخی نداده است.

و از طرفی غول‌های صنعت تراشه‌سازی مانند TSMC و اینتل نیز اعلام کرده‌اند که به دنبال تحریم‌های آمریکا، فروش تراشه به روسیه را متوقف می‌کنند.

 

 

منبع: mehrnews و digiato

 

 

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *