پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

خبر داد:

گشایش خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ ساخت در ترکیه

گشایش خانه نوآوری و صادرات - عصر هشتم

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری از گشایش خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در ترکیه خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مهدی قلعه‌نوی درباره دلیل انتخاب ترکیه برایاین افتتاحیه اظهار داشت: ترکیه کشور اوراسیایی و همسایه غربی کشورمان به عنوان پنجمین مقصد ایران برای راه‌اندازی خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت انتخاب شد.

وی افزود: کشوری که با داشتن اشتراکات زیاد فرهنگی، سیاسی و دینی با ایران و دروازه ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازار پرسود اوراسیا، میزبان زیست بوم فناوری و نوآوری ایران می شود.

قلعه نوی با بیان اینکه همزمان با سالروز مبعث پیامبر اسلام (ص) دومین نشست تجاری فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایران‌ساخت و شرکت های فناور ترک در استانبول برگزار می شود، خاطرنشان کرد: پنجمین خانه نوآوری و فناوری برون‌مرزی ایران در این شهر برنامه دیگری است که در این روز مدنظر است افتتاح شود.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
سایت خانه‌های خلاق و نوآوری آغاز به کار کرد

قلعه‌نوی با اشاره به اینکه در حال حاضر خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در کشورهای چین، کنیا روسیه و سوریه راه‌اندازی شده‌اند و مسیر توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی را به دیگر کشورها فراهم می کنند، گفت: ترکیه به عنوان پنجمین کشور؛ میزبان این خانه‌ها خواهد شد و در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ نیز این مراکز در عراق و ارمنستان ایجاد خواهد شد.

به گفتۀ رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت محلی هستند برای ارائه خدمات سخت افزاری چون فضای کار اشتراکی و اختصاصی، شوروم، اتاق جلسات و کنفرانس و خدمات نرم افزاری همچون انجام تحقیقات بازار، ثبت محصول در کشور مورد نظر، دریافت استانداردهای کشورها و پیدا کردن شرکای تجاری برای شرکت های ایرانی هسند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
امضای تفاهم نامه همکاری میان نیتک و کارخانه نوآوری گیلان 

با اشاره به اینکه این خانه‌ها با مشارکت و سرمایه‌گذاری حداکثری بخش خصوصی فعال در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور و حمایت مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته‌اند، گفت: این مراکز ۲ کارکرد اصلی کمک به بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان و خلاق در کشورهای هدف یا منطقه جغرافیایی مدنظر و استقرار شرکت های ایرانی علاقه مند به فعالیت در کشورهای هدف را محقق کرده اند.

 

 

منبع: farsnews
hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *