چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ بین الملل فناوری خبر

گسترش استفاده از ربات‌ها در سیلیکون ولی به علت کمبود نیروی کار

گسترش استفاده از ربات در سیلیکون ولی به علت کمبود نیروی کار- عصر هشتم

استفاده از قابلیت‌های ربات‌، راهکار جدید شرکت‌های فنی بزرگ برای جبران کمبود نیروی کار متخصص در جهان است، چیزی که در سیلیکون ولی در حال گسترش است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با توجه به هزینه سنگین خریداری و نگهداری از ربات‌ها، مدل سرمایه‌گذاری جدید در حوزه صنایع در حال رشد است که اجاره ربات‌ها و نصب و نگهداری ربات‌ها توسط موجر انجام می‌شود.

در این مدل کارخانه‌های کوچک نیازی به پرداخت هزینه‌های اولیه راه‌اندازی و تحمل ریسک‌های مرتبط با نگهداری ربات‌ها ندارند بلکه به صورت ماهانه یا در دوره‌های زمانی مشخص مبالغی را به عنوان اجاره پرداخت می‌کنند.

این فرآیند در سیلیکون ولی آغاز شده به سرعت در حال گسترش در میان سایر صنایع به ویژه صنایع کوچک است و تاکنون چندین استارتاپ جدید با موضوع اجاره ربات راه‌اندازی شده است.

هزینه سنگین خرید این ربات‌ها و کمبود مهندسان متخصص برای نگهداری از آن‌ها دو عامل بازدارنده برای به‌کارگیری این ماشین‌های کارآمد در صنایع و کارخانجات کوچک محسوب می‌شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
همفکر مشهد، بستری واقعی برای شبکه‌سازی و هم‌افزایی استارتاپ‌ها

رویکرد استفاده از ربات‌های کارگر امکان خودکارسازی صنایع کوچک را با سرعت بیشتر و همراهی این صنایع را با اقتصاد پویای جهان فراهم می‌کند.

از طرفی هزینه استفاده از روبات‌های کارگر در قالب مدل‌های اجاره‌ای در مجموع کمتر از هزینه استخدام نیروی انسانی است.

در سال‌های اخیر با پیشرفت فناوری، ربات‌ها در مشاغل جدید مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برخی بیمارستان‌ها از ربات‌ها برای تحویل تجهیزات و ملزومات استفاده می‌کنند و در برخی از دفاتر اداری از ربات‌های نگهبان استفاده می‌شود. اغلب این ربات‌ها نیز به صورت اجاره‌ای در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد.

منبع: irna
hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *