چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری خبر

گرین تک، میزبان علاقه‌مندان اکوسیستم نوآوری در میلان نوآوری یازدهم

میلان نوآوری - عصر هشتم

گرین تک، سرزمین نوآوری گرین وب به عنوان یکی از فعالان حوزه نوآوری و استارتاپی مشهد، میزبان علاقه‌مندان این اکوسیستم در میلان نوآوری یازدهم بود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، گرین تک در میلان نوآوری یازدهم به معرفی فعالیت‌های خود در جمع علاقه‌مندان و جوانان فعال در زمینه it پرداخت.

هسته اولیۀ این مجموعه که از ابتدای دهۀ ۱۳۸۰ شکل گرفت به تدریج با رشد و توسعه خود توانست در سال ۱۳۹۰ هلدینگ گرین وب را تشکیل دهد و در سال ۱۳۹۶ شتاب دهنده گرین تک نیز به عنوان یکی از بخش‌های مهم این هلدینگ شروع به فعالیت کرد.

هم اکنون گرین تک با ۱۰میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده باعث شده تا ۴۰درصد از استارتاپ های این شتاب دهنده از برندینگ گرین وب، برای رشد و توسعه خود استفاده کنند.

این شتاب دهنده در ابتدای کار خود با چهار چالش فقدان وجود برنامه شتابدهی مدون و فشرده، کمبود نیروی انسانی متخصص، نیاز به جذب سرمایه یا ادغام شدن با یک برند بزرگتر و عدم امکان توسعه بازار استارتاپ ها مواجه شد که در همین رابطه ۴ سرویس جذاب را راه اندازی کرد.

مطالعه این طلب می‌تواند برای شما مفید باشد
میلان نوآوری به یکی از برترین شرکت‌های دانش بنیان وزارت نیرو رسید

برنامه شتاب‌دهی گرین تک، واحد سرمایه‌گذاری، گرین کالج و مرکز صادرات گرین تک به عنوان ۴ سرویس ارائه دهنده خدمات یاد شده تشکیل شده‌اند.

برنامه شتابدهی گرین تک در یک بازه برنامه زمانی ۱۴هفته‌ای و در ۳مرحله شروع، رشد و ساخت، خدمات خود را ارائه می‌دهد.

برنامه شتاب‌دهی در مرحله شروع با ارائه نقشه راه، ارزش پیشنهادی، تبدیل محصول به کسب و کار و تعیین چشم انداز و مدموریت و فرهنگ سازمانی خدمات بهینه‌ای ارائه می‌دهد.

در بخش رشد برنامه شتابدهی نیز خدماتی در رابطه با استراتژی تأمین سرمایه، بهره‌مندی از منتور‌های تخصصی، مدیریت مالی و حقوقی استارتاپ ها ارائه داده می‌شود.

این شتاب‌دهنده در مرحله سوم شتاب‌دهی خود به ارائه خدمات جذب نیروی انسانی، مدل کسب و کار تحول آفرین و استراتژی ورود به بازار را ارائه می دهد

همچنین بخش سرمایه گذاری (cvc) با ارائه خدمات لازم در این حوزه تلاش می‌کند با سنجش و راستی‌آزماییِ مدیریت هزینه‌و درآمد و برنامه مالی استارتا‌پ‌ها خدمات لازم را در این زمینه ارائه دهد.

خدمات این حوزه گرین تک شامل ‌منتورینگ اختصاصی، بازار تضمین شده و شبکه سرمایه گذاران است.

گرین کالج نیز به عنوان بازوی آموزشی سرزمین نوآوری گرین وب، مشغول به کار است تا کمبود نیروی متخصص در حوزه تکنولوژی را برآورده سازد و رسالت خود مبنی بر ارتقای زمینه دانش فنی اکوسیستم It کشور را نیز فراهم سازد.

مرکز صادرات گرین تک به عنوان چهارمین سرویس، با توجه به تجارب صادراتی و کسب عناوین برتر صادرات خدمات It به ارائه راهکارها و مشاوره در صادرات خدمات It می‌پردازد تا با حمایت و پشتیبانی در تکمیل زنجیره ارزش و در اختیار گذاشتن برند و شبکه مشتریان به مجموعه‌های فعال در این زمینه کمک کند.

چاپیروس، سایت ساز و فروشگاه ساز بوم، آزمایشگاه امنیت گرین وب، ابر ایران سرور و ایران سرور نیز به عنوان محصولاتی از گرین تک، سرزمین نوآوری گرین وب در حاشیه میلان نوآوری یازدهم به معرض نمایش عمومی در آمد.

گفتنی است میلان نوآوری یازدهم، با حضور اعضای اکوسیستم نوآوری، نخبگان، دانشجویان و علاقه‌مندان به همت شتاب‌دهنده کسب‌و کار فردوسی و با همراهی مرکز نوآوری شهری و کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *