دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ نوآوری خبر

کسب مدال نقره پژوهشگر پسادکتری با ساخت ماسک بیولوژیکی گیاهی

پژوهشگر پسادکترای دانشگاه فردوسی مشهد با ساخت ماسک بیولوژیکی گیاهی مبتنی بر فناوری نانو مدال نقره رویداد IWIS لهستان را کسب کرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دکتر بابک عظیمی ثانوی این ماسک طراحی کرده و هدف از طراحی و ساخت این ماسک خاص، کشف و بهبود معایب و کمبودهای ماسک های موجود در بازار است که طی مطالعات و بررسی های میدانی انجام شده است.

این ماسک از چهار لایۀ، لایه چهارم: لایه داخلی کتان و پنبه با روکش کیتین هیدروکسید پتاسیم، لایه سوم: لایه میانی الیاف ترکیبی لوفا و لیمو گراس، لایه دوم: لایه بیرونی نانوالیاف و در نوع بالینی آن نانوذرات ریز نقره، پالادیوم و اکسید مس و لایه اول: لایه پوشش خارجی باند تابیده شده با ترکیب آبگریز، تشکیل شده است.

IWIS بزرگترین رویداد در لهستان و یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی اروپا در زمینه نوآوری و خلاقیت است.

این جشنواره با حضور نمایندگان بسیاری از کشورهای آسیایی، آفریقایی، آمریکایی و اروپایی مانند: کرواسی، مصر، عربستان، ایران، کانادا، مالزی، کره و بریتانیا برگزار شد.

در این رویداد، لهستانی ها و مخترعان بین المللی بیش از ۴۰۰ اختراع ارائه کردند. نمایشگاه بین المللی اختراعات ورشو هر ساله با سخنرانی ها و سمینارهایی در مورد حقوق مالکیت معنوی و اعطای حق ثبت اختراع همراه است.

در این جشنواره و نمایشگاه بین المللی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی لهستان، شرکت های فناور و مخترعان از سراسر جهان شرکت داشتند.

دستاوردهای مخترعان در ۱۲ دسته شامل: محیط زیست و حفاظت از محیط زیست توسط مهندسی، ساخت و ساز، الکترونیک و صنایع نساجی و شیمیایی، تا راه حل های نوآورانه در حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی ارائه گردید.

منبع : دانشگاه فردوسی

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *