یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
فناوری خبر

کسب عنوان نخست مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱توسط دانش‌آموزان ایرانی

کسب عنوان نخست مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱توسط دانش‌آموزان ایرانی

دانش‌آموزان ایرانی رتبه نخست مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱ (INEX۲۰۲۱) را کسب کردند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دبیر علمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا اظهار کرد: ۳ تیم برتر از برگزیدگان ششمین جشنواره دانش‌آموزان ابن سینا (در شهریورماه امسال) به مسابقات اختراعات جهانی هندوستان اعزام شده که به عنوان نخست این دوره دست یافتند.

مهدی رشیدی جهان، فزود: این ۳ تیم موفق به کسب ۳مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه نویسی شده‌اند و یکی از تیم های ایرانی نیز موفق به کسب جایزه ویژه این مسابقات و کاپ اختراعات این دوره از مسابقات شده است.

مشاهده این مطلب توصیه میشود

حوزه نفت، دارای بالاترین سهم ثبت اختراعات نانوی کشور

به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا، رشیدی اضافه کرد: “مهربد بنی عامریان” و “آروین یعقوبی” به مدال طلا و کسب جایزه ویژه مسابقات دست یافتند و تیم ۲ نفره “بهنام کریمی” و “علیرضا جعفری” نیز یکی دیگر از تیم طلایی ایران در این مسابقات بود، همچنین تیم متشکل از “حسن کاکانژادی” و “کوشا رستمی” نیز به مدال طلا در این دوره از مسابقات دست یافتند.

کسب عنوان نخست مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱توسط دانش‌آموزان ایرانی

گفتنی است این مسابقه هر ساله تحت حمایت فدراسیون جهانی مخترعین و سازمان مالکیت‌های معنوی توسط سازمان مخترعان هندوستان برگزار می شود و امسال نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور دانش‌آموزان و دانشجویانی از ۳۰ کشور به صورت حضوری و همچنین برخط برگزار شد.

منبع: isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *