پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری محتوای دیجیتال خبر

کسب درآمد توسعه‌دهندگان اندورید با سرویس بک لینک مایکت

سرویس بک لینک مایکت - عصرهشتم

با راه‌اندازی سرویس «بک‌لینک» در مایکت، راه درآمدزایی جدیدی را برای توسعه‌دهندگان این فروشگاه اندرویدی ایجاد شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، ثریا رضایی، مدیر توسعه‌ تجاری مایکت، درباره‌اضافه شدن قابلیت بک‌لینک به فضای مایکت گفت: «امکان ارجاع توسعه دهنده به صفحه برنامه خود در مایکت (بک‌لینک) پیش از این هم در مایکت وجود داشت و در متون راهنمای توسعه‌دهنده در وب‌سایت، از آن صحبت کرده بودیم.»

ادامه میزبانی مایکت از توسعه‌دهندگان بیش‌تر

رضایی با اشاره به اینکه با این حال امکاناتی که برای بک‌لینک و فرستادن کاربر از یک لینک به مایکت وجود داشت، هنوز به سطح امروز خود نرسیده بود، گفت: چند هفته‌ای است که این سرویس را با کمک جمعی از توسعه‌دهندگان و تیم‌های داخلی مایکت تست می‌کنیم و حالا می‌توان گفت که بک‌لینک این توانایی را دارد تا علاوه بر آمارهای مرتبط، درآمدزایی نیز برای توسعه‌دهنده به همراه داشته باشد.

رضایی درباره‌ پروسه‌ همکاری و استفاده از بک‌لینک در فاز کنونی گفت: طی روزهای اخیر و علاوه بر راه‌های معمول ارتباطی چون ایمیل و …، سعی کردیم تا با توسعه‌دهندگان مستقیم صحبت کنیم و علاوه بر معرفی سرویس، دغدغه‌هایشان را نیز در این زمینه بشنویم.

وی افزود: به این ترتیب با بیش از ۵۰ توسعه‌دهنده‌ برتر مایکت صحبت کردیم و بسیاری از آن‌ها در حال حاضر مشغول استفاده از این سرویس هستند.

درآمد توسعه دهندگان از کلیک

توسعه‌دهنده پیش از این سرویس برای دانلود برنامه در وب‌سایت خود، دکمه دانلود را قرار می‌داد و هیچ درآمدی هم از کلیک کاربران روی این دکمه نداشت.

در سرویس بک‌لینک مایکت، توسعه‌دهنده که قبلا به صورت رایگان لینک دانلود برنامه یا بازی خود را در استورهای اندرویدی (گوگل‌پلی، مایکت، کافه‌بازار، و …) قرار می‌داد، می‌تواند با انجام یک فرآیند ساده در پنل توسعه‌دهنده مایکت، از این موضوع برای خود درآمدزایی کند.

«بک لینک» این قابلیت را به توسعه‌دهنده می‌دهد تا به ازای هر کلیک یکتا (Unique Click) روی دکمه دانلود برنامه، از مایکت (در وب‌سایت خود)، درآمدی را دریافت کند. این درآمد به صورت اعتبار سرچ‌ادز در انتهای ماه به حساب توسعه‌دهنده واریز خواهد شد.

مطالعه این مطلب میتواند مفید باشد

موفقیت کسب ۲میلیون نصب در تبلیغات سرچ ادز اپ‌استور مایکت

بک لینک، امکانی برای تمامی توسعه‌دهندگان

مایکت با اعلام خبر ایجاد قابلیت «بک لینک» به توضیح درباره روند تعاملی‌اش با مخاطب هدف پرداخت؛ که بر اساس آن به نظر می‌رسد با دو جامعه با دغدغه‌های متفاوت در تماس است و این سرویس در راستای دغدغه‌های توسعه‌دهندگان و درآمدزایی بیشتر آن‌ها به وجود آمده است.

این اپ استور، بیش از ۳۰ میلیون کاربر دارد که مایکت را به‌عنوان استور اندرویدی خود انتخاب کرده‌اند و بیش از ۲۲۰۰۰ توسعه‌دهنده که تا به امروز تصمیم به عرضه‌ بازی و یا اپلیکیشن خود روی این بستر گرفته‌اند.

مایکت پیش از این نیز با اقدامات مختلف سعی در افزایش سود و سهم توسعه‌دهندگان از این مارکت بزرگ را داشته است. سرویس «بک‌لینک» نیز در همین راستا فعالیت خود را آغاز کرده و اصلی‌ترین هدف آن افزایش درآمد توسعه‌دهندگان بازی و اپلیکیشن در مایکت است.

همچنین مایکت اعلام کرده، توسعه‌دهندگانی که تمایل به استفاده از سرویس بک لینک مایکت و درآمدزایی از طریق آن را دارند، می‌توانند با تیم توسعه‌ی تجاری مایکت از طریق ایمیل developer@myket.ir و با موضوع «بک‌لینک» در ارتباط باشند.

منبع : دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *