دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

کدام مراکز نوآوری باعث توسعه در حوزه آب و خشکسالی شدند؟

با ایجاد 25 مرکز نوآوری در کشور، خلاقیت‌ها، ایده‌ها و فناوری‌های نو به گسترش حوزه آب و خشکسالی کمک کرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۵مرکز نوآوری در حوزه آب و خشکسالی شکل گرفت تا فضا برای ورود خلاقیت‌ها و ایده‌های کاربردی به این صنعت فراهم شود. ایده‌هایی که می‌توانند پاسخی باشند به چالش‌های این حوزه.

کارگروه تخصص آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با حمایت از شکل گیری ۲۵ مرکز نوآوری در این حوزه در تلاش است تا مسیر ورود نوآوری‌ها به این صنعت را تسهیل کند.

پارک علم و فناوری هرمزگان، مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام، شرکت سام آرین اکسیر، دانشگاه فردوسی مشهد، شهرداری تهران، شرکت سرمایه گذاران تکوست، شرکت دانش بنیان سبوی دانش پارسیان، دانشگاه فسا، دانشگاه دامغان، دانشگاه صنعتی قم و دانشگاه صنعتی ارومیه از جمله این مراکز هستند.

همچنین دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر، دانشگاه خلیج فارس، پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن، مرکز آموزش عالی کاشمر، دانشگاه شهید چمران اهواز، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه  پیام نور واحد هشترود، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه پیام نور واحد عجب شیر، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در دانشگاه  پیام نور واحد ملکان، دانشگاه یزد، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، شرکت شبکه فرا پیوند دانش بنیان و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان نیز در این لیست قرار گرفته‌اند.

گفتنی است مراکز نوآوری ایجاد شدند تا روند تزریق نوآوری‌ها و ایده‌های نو به عرصه‌های فناورانه سرعت گیرد و با شتاب منطقی به پیش براند.

یکی از صنایعی که نیازمند به کارگیری نوآوری‌ها است، صنعت آب و خشکسالی است. حوزه‌ای که با استفاده از فناوری‌های نوین در مسیر توسعه یافتگی قرار می‌گیرد و درصدد رفع چالش های موجود برمی‌آید.

مراکز نوآوری شامل تیم‌هایی از افراد و سایت‌هایی هستند که به‌عنوان قطب فناوری و نوآوری شناخته می‌شوند و هدف آن‌ها ایجاد زیست‌بومی از استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، سرمایه‌گذاران، فروشندگان و موسسات آکادمیک و دانشگاهی است که قطب‌های نوآوری را ایجاد می‌کنند.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *