چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال فناوری خبر

کاهش ۵۰ درصدی تعداد درگاه‌ های پرداخت اینترنتی در بهمن‌ماه

درگاه‌ های پرداخت اینترنتی - عصرهشتم

تعداد ابزار پذیرش اینترنتی طبق گزارش شاپرک در بهمن ماه نسبت به ماه گذشته کاهش حدود ۵۰ درصد را تجربه کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طبق گزارش بهمن‌ماه شاپرک، تعداد ابزار‌های پرداخت کاهش محسوسی داشته و تعداد ابزار پذیرش موبایلی حدود ۶۰ درصد و ابزار پذیرش اینترنتی نیز در حدود ۵۰ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش پیدا کرده است.

آمارها نشان دهنده آن است که الزام کسب‌وکارها به دریافت اینماد پیش از دریافت درگاه پرداخت اثر خود را در میزان رشد درگاه‌های پرداخت نشان داده است.

مجموع تعداد هر سه ابزار پذیرش یعنی کارتخوان فروشگاه، درگاه پرداخت اینترنتی و درگاه پرداخت موبایلی نیز با کاهشی ۱۷.۷۷ درصدی مواجه بوده‌اند.

کاهش‌های چشمگیر در این گزارش به ترتیب متعلق به تعداد ابزار پذیرش موبایلی و ابزار پذیرش اینترنتی هستند که به ترتیب ۵۹.۹۷ و ۵۰.۱۱ درصد کاهش یافته‌اند.

ابزار کارتخوان هم مانند دو ابزار دیگر از قافله عقب‌ نمانده و ۵.۹۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

آپدیت مازیلا برای رفع دو آسیب‌پذیری خطرناک فایرفاکس

افزایش ۹۷.۱۲درصدی تراکنش‌های اینترنتی

در این گزارش شاپرک اما بک افزایش فابل توجه را نیز شاهد هستیم، تعداد تراکنش‌های اینترنتی با افزایشی ۹۷.۱۲ درصدی نسبت به دی‌ماه از ۹۹ تراکنش به ۱۹۶ تراکنش رسیده است.

متوسط تعداد تراکنش‌‌های ابزار پذیرش موبایلی نیز ۱۰۷.۳ واحد افزایش پیدا کرده است.

بر این اساس در بهمن‌ماه ۱۴۰۰ سه هزار و ۲۲۴ میلیون تراکنش به ارزش ۶ میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال در شبکه الکترونیکی پرداخت کارت پردازش شده است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۴.۱۶ و ۱.۵۰ درصد در تعداد و ارزش ریالی رشد کرده است.

همچنین آمار و تعداد تراکنش‌های شاپرکی در بهمن ۱۴۰۰ نسبت به بهمن سال گذشته ۹.۷۲ درصد از لحاظ تعدادی و ۲۴.۹۴ درصد از نظر ریالی رشد کرده است.

منبع:peivast

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *