سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

کاهش سرعت درایو SSD با استفاده از ویندوز ۱۱!

کاهش سرعت درایو SSD با استفاده از ویندوز 11 -عصر هشتم

برخی از کاربران ویندوز 11گزارش داده‌اند، ظاهراً عملکرد تصادفی SSD NVMe آن‌ها بعد از نصب ویندوز 11 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است!

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این مشکل اغلب بر سرعت نوشتن تصادفی تأثیر می‌گذارد و آن را ۲ برابر تا ۴ برابر کمتر از قبل می‌کند!

همچنین، به نظر نمی‌رسد این مشکل به یک برند خاص از درایوهای SSD محدود باشد. چرا که محصولات تولید کنندگان مختلفی را تحت تأثیر قرار داده است.

برخی از کاربران اعلام کرده‌اند: مشکل کاهش سرعت تنها به درایوی که ویندوز ۱۱ بر روی آن نصب شده مربوط است و سایر درایوها که در همان رایانه نصب شد‌ه‌اند، با سرعت کامل و عادی خود کار می‌کنند.

نکته جالب دیگر اینکه سرعت خواندن و نوشتن متوالی نه تنها تغییر نداشته بلکه در برخی موارد حتی بهتر هم شده است!

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
اجرای موفق ویندوز ۱۱ روی سیستمی با پردازنده Pentium 4

گفتنی است که این مشکل جدیدی نیست و اولین گزارش‌ها در مورد آن به حداقل سه ماه قبل و زمانی که ویندوز ۱۱ در فاز بتا بود، برمی‌گردند.

در یکی از تاپیک‌هایی که در همین مورد در Reddit منتشر شده، یکی از کارمندان مایکروسافت تأیید کرده که تیم توسعه ویندوز ۱۱ از این مشکل آگاه بوده و در حال بررسی علت آن است.

تاپیک مذکور در زمان نگارش این مطلب همچنان فعال بوده و هیچ راه حلی هم در آن ارائه نشده است. تاپیک‌های مشابهی نیز در انجمن‌های اینترنتی مایکروسافت ایجاد شده و هنوز هیچ پاسخ و راه‌حلی برای مشکل کاهش سرعت SSD پیدا نکرده‌اند.

 

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم
هشدار مرکز افتا برای آسیب‌پذیری جدید در سیستم‌عامل ویندوز

 

منبع: digiro

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *