چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

کارخانه ۹میلیارد دلاری تولیدات اپل در عربستان

تولیدات اپل در عربستان - عصرهشتم

فاکسکان، بزرگ‌ترین تولیدکننده شرکت اپل قصد دارد کارخانه‌‌ی جدید 9 میلیارد دلاری در عربستان سعودی بسازد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این کارخانه می‌تواند فعالیت‌های فاکسکان را به حوزه‌های جدیدی مثل تولید اتومبیل و شاید خودروی اپل گسترش دهد.

فاکسکان که پیشنهاد ساخت کارخانه‌ای با دو خط تولید به ارزش ۹ میلیارد دلار را به دولت عربستان سعودی داده است قصد دارد از آن برای تولید اقلامی مثل ریزتراشه‌ها، قطعات خودروهای برقی و پنل‌های نمایش استفاده کند.

حالا هر دو طرف ماجرا در حال ارزیابی شرایط پیرامون عواید این پروژه‌اند. ظاهرا دولت عربستان قصد دارد برای اطمینان از سودآوری این کارخانه از فاکسکان تضمین بخواهد که حداقل دو سوم از محصولات خروجی این کارخانه در زنجیره تأمین این شرکت به کار گرفته شود.

ارتباط آمازون و اپل با اردوگاه‌های کار اجباری برای جذب نیروی کار اجباری

از طرفی فاکسکان هم خواستار مشوق‌های مالی، معافیت‌های مالیاتی و یارانه‌های انرژی است. این شرکت در ازای این مشوق‌ها کارخانه بزرگی در شهر «نیوم» احداث خواهد کرد. عربستان سعودی قصد دارد با گسترش شهر فناورانه نیوم از اتکای بیش از حد خود بر درآمدهای نفتی بکاهد.

البته فاکسکان با امارات متحده عربی هم در حال گفتگو برای پروژه مشابهی است. بنابراین نمی‌توان گفت که این کشور لزوماً می‌خواهد کارخانه خود را در عربستان بسازد.

منبع: دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *