پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی تپش، افتتاح شد

کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی تپش - عصرهشتم

کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی تپش با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، محل این کارخانه متعلق به شرکت «فناوران سلامت تپش» و توسعه دهنده آن نیز شرکت «توسعه رشد معنا» است، با حمایت ۱۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری به بهره‌برداری رسیده است.

همزمان با افتتاح این کارخانه، تفاهم‌نامه هم‌سرمایه‌گذاری در یکی از طرح‌های این شتابدهنده نیز به امضا رسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم با بیان اینکه سازمان اوقاف در مرحله تجاری‌سازی و زمانی که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌خواهند کالایشان را به بازار ارائه دهند وارد مشارکت با این شرکت‌ها خواهد شد، گفت: بنده این وعده را می‌دهم که در سال آینده دو محصول دیگر(هالوفایبر فیلتر دیالیز و کاتتر آنژیوگرافی) به تولیدات این کارخانه اضافه خواهد شد.

برنامه‌ریزی برای بومی‌سازی محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف محدود به تولید تجهیزات پزشکی نیست و این سازمان در صنایع الکترونیک، کشاورزی، تولید مواد پروتئینی، گوشت سفید و موارد دیگر نیز وارد این عرصه شده است.

دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم افتتاح این کارخانه با بیان اینکه حدود ۲۵۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند، گفت: صندوق نوآوری تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تجهیزات پزشکی حمایت کرده است.

دکتر وحدت با اشاره به اینکه در دوره کرونا اگر قابلیت اتکاء به اقدامات شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت و نیز تقویت و تسهیل حمایت‌های اکوسیستمی از آنها وجود نداشت، خسارت سنگینی به نظام سلامت کشور وارد می‌شد، تصریح کرد: در ایام کرونا حمایت‌های مستقیم و سریع صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده تجهیزات پزشکی، نقش کلیدی در تثبیت جایگاه این شرکت‌ها ایفا کرد.

منبع: inif_ir1

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *