استارتاپ خبر

کارآفرینی، از رویا تا واقعیت

رویداد کارآفرینی، از رویا تا واقعیت همزمان با هفته جهانی کارآفرینی در کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم به نقل از روابط عمومی کارخانه نوآوری مشهد، این رویداد در راستای اقدامات ترویجی و توسعه اکوسیستم کارآفرینی و کسب وکارهای نوپا با هدف آشنایی با تجربه زیسته کارآفرینان موفق کشور ویژه تمامی فعالان و علاقه‌مندان به عرصه کارآفرینی در تاریخ ۱۹ آبان ماه برگزار شد.

مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در این رویداد که با حضور جمعی از کارآفرینان و مدیران شهری برگزار شد، گفت: شورای اسلامی شهر مشهد برنامه‌های حمایتی گسترده ای برای کارآفرینان در شهر مشهد دارد.
وی بیان داشت: توسعه مراکزی مانند کارخانه نوآوری در مشهد در راستای بهره‌مندی کارآفرینان از فضاهای خلاق و نوآور از جمله برنامه‌های ماست.

دبیریان انجام پروژه های مشارکتی با شرکت‌های کارآفرین را از برنامه های مدیریت شهری دانست و اظهار داشت: برای پیشرفت شهر مشهد نیاز به هم افزایی مدیریت شهری و کارآفرینان داریم.

در این رویداد مصطفی مکارم، مدیرعامل شتاب‌دهنده فردوسی بیان داشت: باید سعی کنیم بی اعتمادی نسبت به واقعیت کارآفرینی را برای نسل جوان از بین ببریم و این مفهوم که کارآفرینی به جز با کار و تلاش زیاد به نتیجه نمی‌رسد، را برای آنها اصلاح و شفاف کنیم.

وی بیان داشت: در کشور رشد متوازنی در حوزه کارآفرینی نداریم و ۸۰ حجم سرمایه گذاری ها در کسب و کارهای سنتی است. پس حوزه کارآفرینی در کشور ما نیاز به فرهنگ سازی بیشتر است.

مکارم مراکز نوآوری و پارک های علم و فناوری را مراکزی مهم برای آگاه سازی مردم و خانواده ها نسبت به کارآفرینی معرفی کرد.

محمدعلی چمنیان، مدیرعامل شرکت نیان الکترونیک از دیگر سخنرانان این رویداد بود.

وی وجود درک درست از کارآفرینی را از مهمترین فاکتور های ورود به مسیر کارآفرینی بیان کرد و گفت: باید قبل از شروع فعالیت، روحیه کارآفرینی داشته باشید.

چمنیان ادامه داد: از شرایط لازم برای رشد در این حوزه وجود سیستم‌های حمایتی مانند پارک های علم و فناوری یا مراکز رشد دانشگاهی هستند

در ادامه این رویداد، مشاور و توسعه کسب و کار و مدیر پردیس ICT و مدیر توانمندسازی و توسعه کسب و کار شتاب‌دهنده فردوسی نیز از مشکلات و عوامل رشد حوزه کارآفرینی تجربیات خود را بیان کردند.

در ادامه این رویداد پنل انتقال تجربه با حضور مدیران کسب‌وکارهای رشدیافته این حوزه از جمله مدیرعامل شرکت پیشگامان موج تلفن همراه( اپلیکیشن بادصبا)، مدیرعامل پیام رسان گپ، مدیرعامل مجموعه راژمان( اپلیکیشن مسیریابی نشان) برگزار گردید.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *