یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

چه استارت‌اپ‌هایی در رویداد پیوند و دمودی «استان‌آپ» کرمان حضور داشتند؟

اولین رویداد دمودی «استان‌آپ» در استان کرمان با هدف بهم‌رسانی شتاب‌دهنده‌ها و هسته‌های فناور با حضور 13 استارت‌آپ برگزار شد که طی آن این استارت‌آپ‌‌ها ویژگی‌های

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم،  طی این رویداد استارت‌آپ‌‌ها ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود را به شتاب‌دهنده‌های حاضر و وبیناری رویداد ارائه کردند که اسامی اسامی ۱۳ استارت‌آپ حاضر در این رویداد و همچنین ویژگی‌های محصول فناورانه آنها به این شرح است:

استارت‌آپ آب وکود 
استارت‌آپ «آب وکود» اولین تیم متقاضی سرمایه در این رویداد بود که محصول خود را با عنوان «سنجش از راه دور» (تصاویر ماهواره‌ای و پهپادی) و «سامانه اطلاعات جغرافیایی» (GIS) برای کاهش مصرف کودها و سموم شیمیایی در زمین‌های کشاورزی معرفی کرد. ویژگی این محصول این است که با استفاده از سنجش از راه دور (تصاویر ماهواره‌ای و پهپادی) و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) ، موجب کاهش مصرف کودها و سموم شیمیایی در زمین‌های کشاورزی و همچنین سبب کاهش هزینه‌ها، عملکرد بهتر محصول و کاهش آلودگی منابع، آب، خاک و هوا می‌شود. سرمایه مورد نیاز این استارت‌آپ ۵۰۰ میلیون تومان است.

استارت‌آپ سرو
استارت‌آپ «سرو»دومین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «طراحی و ساخت سنسور رطوبت سنج NIR آنلاین» معرفی کرد. این محصول در صنایع فولاد، تولید کاغذ، صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی‌ و … کاربرد دارد. این سنسور به دلیل نحوه کارکرد(غیر تماسی و با استفاده از امواج مادون قرمز) و سرعت بالای محاسبه و ارسال اطلاعات یکی از ایده‌آل‎ترین دستگاه‌ها برای سنجش رطوبت در صنایع است. سرمایه مورد نیاز این استارت‌آپ ۲۶۰ میلیون تومان است.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
کارگاه انلاین دیجیتال مارکتینگ ویژه استارتاپ ها

استارت‌آپ دانه
استارت‌آپ «دانه» سومین تیم متقاضی سرمایه در این رویداد بود که محصول خود را با عنوان «کارخانه گیاهی» معرفی کرد. ویژگی این محصول این است که یک سیستم پیچیده با تکنولوژی سطح بالا دارد که کلیه فرایند‌ها و شرایط مورد نیاز گیاه نظیر سیستم کنترل نور، محلول غذایی، تهویه، فرایندهای ضدعفونی و …  را به صورت دقیق و با استفاده از تجهیزات و سیستم‌های هوشمند کنترل و مدیریت می‌کند. سرمایه مورد نیاز این استارت‌آپ ۱۰۰ میلیون تومان است.

استارت‌آپ پیگیرچی
استارت‌آپ «پیگیرچی» چهارمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «سامانه (نرم‌افزار) هوشمند تحت وب مدیریت، نظارت و اعزام خدمات حمل و نقل» معرفی کرد.

ویژگی این محصول دارا بودن قابلیت فناوری مکان‌یابی، هوش مصنوعی و داشتن امکانات و ویژگی‌های منحصربفردی همچون مدیریت، نظارت و اعزام آنلاین هوشمند کلیه نیازهای خدمات حمل و نقل شهری و برون شهری سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و همه افرادی است که نیاز به خدمات حمل و نقل شهری و برون شهری دارند. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۵۰۰ میلیون تومان است.

استارت‌آپ کاربردهای مدنی رادارهای موج میلیمتری
استارت‌آپ «کاربردهای مدنی رادارهای موج میلیمتری» پنجمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «رادار موج میلیمتری برای اندازه‌گیری نوار قلب به‌صورت بیسیم» معرفی کرد.

ویژگی این محصول این است که در این روش، رادار موج میلیمتری طوری طراحی شده است که بدون تلفات وقت و بدون هیچگونه مشکلی برای بیمار، با استفاده از یک رادار کوچک و با طول موج بسیار پایین، می‌توان نوسانات و حرکات قلب را استخراج کرد و از روی پردازش این نوسانات، نوار قلب را به دست آورد.

همچنین با اندازه‌گیری حرکت‌های قفسه سینه، نرخ تنفس بیمار را می‌توان اندازه گرفت. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۴۰۰  میلیون تومان است.

مطالعه بیشتر …
استارتاپی با هدف ارتقای محتوای فارسی در وب

استارت‌آپ تابلو برق
استارت‌آپ «تابلو برق» ششمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «کنترل و عیب‌یابی هوشمند در سیستم‌های سردخانه» معرفی کرد. ویژگی این محصول کاهش هزینه‌های نگهداری، نداشتن رقیب در داخل کشور، کنترل سراسر سیستم و افزایش عمر سیستم است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۳۰۰ میلیون تومان است.

استارت‌آپ بوم زیست یاخته
استارت‌آپ «بوم زیست یاخته» هفتمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «پانسمان بیولوژیک EchinoDerm» معرفی کرد. ویژگی این محصول موثر و مقرون به‌صرفه بودن جایگزینی برای روش‌ها و محصولات موجود در حوزه پانسمان‌های بیولوژیک زخم‌ها و سایر ضایعات پوستی است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۱۴۰ میلیون تومان است.

استارت‌آپ پنگان الکترونیک
استارت‌آپ «پنگان الکترونیک» هشتمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «تولید کنتور هوشمند الکترومغنایس باتری‌بیس» معرفی کرد. ویژگی این محصول این است که فلومترهای الکترومغناطیسی در رنج‌های متفاوت و در شرایط مختلف فرایندی، دبی لحظه‌ای را با دقتی بسیار بالا اندازه‌گیری می‌کنند.

این سیستم شامل سنسور اندازه‌گیری شار مغناطیسی، ترانسمیتر، پردازشگر و نمایشگر گرافیکی است که کاربری، نصب و راه‌اندازی بسیار آسانی نیز دارد.

با توجه به روش و تکنولوژی به کار رفته در این محصول، کاربرد اصلی آن در اندازه‌گیری فلوی عبوری برای لوله‌های حاوی مواد سیال با حداقل رسانایی ۵ میکروزیمنس بر سانتیمتر است که طیف وسیعی از کاربردها را پوشش می‌دهد.

مشتریان اصلی این طرح صنایع آب و فاضلاب، صنایع فولادی و معدنی، صنایع پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و دارویی است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۱ میلیارد تومان است.

استارت‌آپ مشرق زمین 
استارت‌آپ «مشرق زمین» نهمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «سازه‌های پیش ساخته بتنی با تکنولوژی اَبَر بتن خودتراکم» معرفی کرد. ویژگی این محصول استفاده از تکنولوژی سازه‌های مدولار پیش ساخته در ساخت ساختمان است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۸ میلیارد تومان است.

مطالعه این مطلب به شما توصیه می‌شود
جذب ۵۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای ۱۶ استارتاپ

استارت‌آپ دنالی
استارت‌آپ «دنالی» دهمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «تولید محصولات گیاهی پوست، مو و مسکن موضعی و لاغری» معرفی کرد. این استارت‌آپ تولیدکننده محصولات پوست، تونیک مو، مسکن موضعی و ۴ محصولات کاهش سایز گیاهی با قیمت مناسب است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای محصولات شیمیایی باشد. سرمایه موردنیاز این استارت آپ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

استارت‌آپ ماهوت
استارت‌آپ «ماهوت» یازدهمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «تولید لوازم جانبی(اسکین) دستگاه‌های هوشمند» معرفی کرد. محصول این شرکت در دو دسته‌بندی «برپوش» و «FullSkin» قرار می‌گیرند. برپوش‌ها به عنوان Back Skin فقط سطح پشت گوشی هوشمند را پوشش می‌دهند.

برپوش‌های این مجموعه چسبندگی (GRIP) بالایی دارد و احتمال افتادن گوشی هوشمند را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر فول‌اسکین‌ها به طور کامل تمام سطوح گوشی هوشمند را پوشش می‌دهند و به دلیل ساختار دو لایه‌ای که دارند و همچنین وجود کانال‌های هوا در زیر این محصولات، گوشی هوشمند را به طور کامل در برابر ضربات، سر خوردن و هر نوع خراشیدگی محافظت می‌کند.

مشتریان هدف این مجموعه تمامی افراد دارای دیوایس‌های هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کنسول بازی است. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۴ میلیارد تومان است.

استارت‌آپ سامانه رویداد آنلاین تگ
استارت‌آپ «سامانه رویداد آنلاین تگ» دوازدهمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «برگزاری رویدادها به صورت آنلاین» معرفی کرد. ویژگی این رویدادها مجموعه‌ای از تیم‌های شتابدهنده تگ است که با توجه به شیوع کرونا، رشد تکنولوژی و نیاز به برگزاری رویدادهای آنلاین شکل گرفته است.

این تیم با توجه به نیازها دست به ساخت این پلتفرم زده است تا رویدادها و جلساتی که امکان برگزاری به صورت حضوری را ندارند به صورت آنلاین برگزار کند. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۱ میلیارد تومان است.

استارت‌آپ بسته بندی پسته تر
استارت‌آپ «بسته‎ بندی پسته تر» سیزدهمین تیم متقاضی سرمایه بود که محصول خود را با عنوان «پسته‌تر (تازه) بسته‌بندی شده‌« معرفی کرد. این محصول با بسته‌بندی پسته تازه، امکان عرضه آن در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی را به مدت طولانی بدون اینکه کیفیت پسته تازه کاهش یابد فراهم می‌کند.

 

این طرح کیفیت میوه را به مدت ۶۰ روز حفظ می‌کند. همچنین می‌تواند عرضه پسته تر را در کشور به مدت دو ماه افزایش دهد و نیز امکان صادرات پسته تر به دیگر کشورها را فراهم خواهد کرد. سرمایه موردنیاز این استارت‌آپ ۱٫۵ میلیارد تومان است.

منبع:صندوق نوآوری و شکوفایی

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *