سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

چالش کسب‌‌و کارهای امروزی، ارتباط با مخاطبان در فضای مجازی است

ارتباط با مخاطبان مهم‌ترین بخش دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌و کارهاست، اما برخی بدون توجه به محتوا و بسترهای لازم، چالش‌های جبران‌ناپذیری را برای خود می‌آفرینند

محمد علی عاشوری بنیانگذار و مدیر استارتاپ levelsa در گفت‌و گو با استارتاپ خبری عصر هشتم اظهار کرد: نگرش سنتی در کسب‌و کارها از مرحله سفارش تا مرحله ارتباط نهایی با مخاطبان باعث می‌شود ارتباط دیجیتالی در فضای مجازی به درستی شکل نگیرد.

وی افزود: ایجاد بسترهای ارتباطی در فضای مجازی دارای فرآیند‌های پیوسته‌ای است که لازمه اجرای موفق آن تغییر نگرش‌های سنتی به روش‌های کارآمد و علمی است تا ارتباطی موثر با مخاطبان هر کسب‌و کار ایجاد شود.

عاشوری تهیه بستر مناسب کسب‌و کار دیجیتالی و محتوای تخصصی آن را یکی دیگر از چالش‌های این حوزه عنوان کرد و افزود: متخصصان زیادی در رابطه با تولید محتوا و بسترهای مرتبط در سراسر کشور وجود دارند که بایستی ارتباطی صحیح با کارفرمایان برقرار کنند.

وی هدف از راه‌اندازی استارتاپ levelsa را ایجاد یک شبکه ارتباطی و تخصصی کاری بین کارفرمایان و فریلنسرها خواند.

بنیانگذار استارتاپ levelsa با اشاره به راه‌اندازی پلتفرمی برای شکل‌گیری شبکه ارتباطی فریلنسر‌ها با صاحبان کسب‌و کارها تصریح کرد: افراد توانمند زیادی را در سراسر کشور شناسایی کرده‌ایم تا در زمینه‌های طراحی سایت، سئو، خدمات امنیت وب‌سایت، تولید محتوای متنی، خدمات گرافیکی و تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی به شکل دورکاری برای کسب‌و کارهای مختلف خدمات ارائه بدهند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
تخصص‌ گرایی، مهم‌ترین عامل موفقیت تیم‌های تولید محتوای دیجیتال است

عاشوری نظارت و استانداردسازی فرآیندهای کاری در این استارتاپ را به عنوان نقاط متمایز این مجموعه بیان کرد و افزود: افرادی به عنوان فریلنسینگ با levelsa همکاری ‌می‌کنند که در آزمون‌های اولیه شرکت کرده و استانداردهای لازم را دریافت کرده‌اند.
وی بیان کرد: پس از پایان هر پروژه، بررسی لازم توسط هیئت داوری انجام می‌شود تا طبق سفارش داده شده، پروژه به صورت کامل تحویل داده شود.

عاشوری خاطرنشان کرد: بر خلاف شیوه سنتی که کارفرما با کارشناسان به صورت مستقیم ارتباط برقرار می‌کردند و ممکن بود مواردی در زمان تحویل پروژه فراموش شده و انجام نشود، در این حالت به طور کامل فرآیند‌ها و تعاملات مستندسازی می‌شود تا تحویل پروژه به درستی انجام شود.

بنیانگذار این استارتاپ به عدم اطلاعات کافی برخی از کارفرمایان برای سفارش پروژه‌های مختلف در حوزه کسب‌و کارشان اشاره کرده و گفت: این موضوع می‌تواند به بروز چالش‌های ارتباطی با فریلنسینگ‌ها منجر شود لذا آموزش‌های لازم را در سایت به صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهیم تا با اطلاعات کافی وارد فرآیند سفارش پروژه‌های خود شوند.

عاشوری خاطرنشان کرد: همچنین برای افزایش سطح کیفیت پروژه‌ها آموزش‌های فنی و تخصصی را در زمینه‌های مختلف کاری به فریلنسینگ‌ها ارائه می‌دهیم.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
متخصصان محتوا، نیاز امروز جامعه کسب‌و کارهای مجازی

وی به برخی از قوانینی که باعث مشکلات شکل‌گیری کسب‌وکارهای مجازی می‌شود اشاره و بیان کرد: برخی از کسب و کارها برای راه‌اندازی و شروع مبادلات مالی نیازمند دریافت درگاه بانکی هستند و این شروعی برای یک چالش بزرگ و راه‌اندازی یک شرکت رسمی است اما به دلیل محدودیت‌مالی قادر به انجام این کار نیستند و در ابتدای کار از ادامه همکاری با استارتاپ‌های مشابه levelsa منصرف می‌شوند.

این کارآفرین برخی محدودیت‌ها را به عنوان چالش‌های پیش‌رو بیان و اظهار کرد: عدم ثبات در بعضی بسترهای داخلی مثل اینترنت باعث اختلال در پیشرفت پروژه‌ها و تعاملات کاری می‌شود.

وی افزود: دسترسی به برخی از سرویس‌ها در بسترهای خارج از کشور به سختی انجام می‌شود و گاهی برخی از ابزارها را برای انجام پروژه‌ها در اختیار نداریم.

عاشوری تعرفه پایین در برخی از استارتا‌پ‌های مشابه را به عنوان عاملی برای کاهش کیفیت بیان و تصوریح کرد: متأسفانه این موضوع به دلیل رقابت ناسالم کاری بروز پیدا می‌کند که آسیب جدی به محتوا و سایر پروژه‌های مرتبط با کسب‌ کارها وارد می‌کند.

وی افزود: برخی از فریلنسرها در این حالت ناچار به انجام پروژه‌های متعدد در زمان محدود هستند که به طور حتم کیفیت نهایی کاهش پیدا خواهد کرد.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *