چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

حاکمیت سایبری در خارج ازایران:

پلتفرم‌های چینی شفافیت فضای سایبری را در دستور کار قرار می‌دهند

پلتفرم‌های اجتماعی چین پیمانی را امضا کرده اند که طی آن می‌بایست شفافیت فضای سایبری را حفظ کنند و در این راه خود نیز اقداماتی انجام خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، به گفته یکی از انجمن‌های صنعتی وابسته به دولت چین، پلتفرم‌های انتشار محتوای این کشور از جمله ویبو و تنسنت ویدئو توافق کرده‌اند تا با انجام اقداماتی خود به حفظ شفافیت فضای سایبری کمک کنند.

رگولاتورهای چینی ماه گذشته با اقداماتی فرهنگ چالش برانگیز طرفداری سلبریتی را محدودتر کردند. این اقدام در پی زنجیره‌ای از رسوایی‌های مربوط به هنرمندان انجام شد. مقامات چین پلتفرم‌ها را از انتشار فهرست سلبریتی های مشهور منع کردند و به آنها دستور داد تا گروه‌های طرفداری از این عده را قانونمند کنند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ممنوعیت مسدودسازی سرویس های رقیب توسط پلتفرم‌ها در چین

انجمن هنرهای نمایشی چین (CAPA) اعلام کرد روز جمعه با نمایندگان پلتفرم‌های اجتماعی دیدار کرده است. این پلتفرم‌ها تعهد کرده‌اند فقط محتوایی با ارزش مثبت را منتشر و از ترویج هیاهوی بی جا خودداری کنند.

به گفته این بنیاد ۱۴ پلتفرم از جمله پلتفرم انتشار ویدئو douyin، نسخه چینی تیک تاک و سرویس تجمیع اخبار Jinri Toutiao(هردو متعلق به بایت دنس) این تعهد نامه را امضا کرده‌اند.

مطالعه بیشتر …
آیا دولت چین در حال نابودی شرکت های فناوری اطلاعات کشور خود است؟

شرکت تنست در حساب کاربری ویبو خود اعلام کرد یک فرهنگ آنلاین پاک و سر راست ایجاد می‌کند. ویبو و بایت دنس هنوز در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

پلتفرم‌های مذکور مدیریت حساب‌های کاربری خود را قدرتمندتر می‌کنند. همچنین آنها حساب‌هایی را محدود می‌کنند که اخبار بی پایه و اساس درباره سلبریتی ها منتشر می‌کنند یا به اختلافات بین گروه‌های طرفداری سلبریتی دامن می‌زنند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *