سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال خبر

پرداخت ۵۰درصد از هزینه‌های ابتدایی پذیرش شرکت‌‌های دانش‌بنیان در فرابورس

50 درصد از هزینه‌های ابتدایی برای پذیرش شرکت‌ های دانش‌بنیان در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس، توسط معاونت علمی‌و فناوری ریاست پرداخت می‌‌شود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طبق آمارها، در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از شرکت های ثبت شده در کشورمان را شرکت های کوچک و متوسط تشکیل می دهند.در حالی که این بنگاه ها در تولید ناخالص داخلی سهم بسیار کمتری از ظرفیتشان دارند.

فرابورس عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه به منظور تسریع در فرایند پیاده سازی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار، بازاری ویژه در راستای فراهم کردن دسترسی عموم بنگاه های کوچک، متوسط و دانش بنیان به بازار سرمایه طراحی کرده است تا از این رهگذر، این گونه بنگاه ها علاوه بر یافتن موقعیت های متنوع تامین مالی بتوانند از تمامی مزایای حضور در این بازار نیز بهره مند شوند.

با این خط مشی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علاوه بر تمهیداتی که از بابت حمایت از شرکت های دانش بنیان در بورس اندیشیده، ۵۰ درصد از هزینه ‌های ابتدایی پذیرش شرکت‌ های دانش ‌بنیان که وارد بازار شرکت ‌های کوچک و متوسط فرابورس شوند را پرداخت می‌ کند.

بدین ترتیب تاکنون ۳۲ شرکت دانش بنیان موفق شدند تا در بورس پذیرفته شوند.شرکت هایی که از بازار اول، تابلوی فرعی بورس تا بازار دوم بورس و فرابورس فعالیت دارند.

منبع: isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *