پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال فناوری محتوای دیجیتال

پذیرش شرکت نیان الکترونیک در فرابورس

شرکت نیان الکترونیک

شرکت نیان الکترونیک با نماد نیان به عنوان دویست و هشتاد و سومین نماد معاملاتی در بازار دوم فرابورس درج شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، با پیگیری‌های صورت گفته برای پذیرش شرکت نیان الکترونیک از شرکتهای عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی، سرانجام این شرکت مجوز ورود به بازار سرمایه را دریافت کرد.
این شرکت در گروه «تولید محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری»، زیرگروه «تولید تجهیزات الکترونیکی پیشرفته» با کد «۲۶۳۰» طبقه‌بندی شده است.
در دو هفته گذشته وزیر ارتباطات از پذیرش شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ ایرانی در بورس خبر داده بود. عیسی زارع‌پور گفت: «پس از سال‌ها، دولت سیزدهم به وعده ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سرمایه جامه عمل پوشاند و شرکت تپسی نخستین شرکتی بود که نام آن بر تابلوی فرابورس نقش بست.»
بر اساس این گزارش با نقش بستن نام شرکت تپسی در تابلوی فرابورس، عملاً سد ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سرمایه شکسته شد و در تازه تریم اقدام شرکت نیان الکترونیک توانست به عنوان یک شرکت‌های فناورپایه برای تأمین مالی بیشتر و در نتیجه بزرگ‌تر شدن سایز بازارهای مرتبط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال وارد بورس شود
شرکت نیان الکترونیک با نیت تجاری سازی دانش در حوزه مهندسی الکترونیک، شاخه الکترونیکِ قدرت، طراحی و ساخت تجهیزات مبدل انرژی الکتریکی پرکاربرد در صنایع مهم زیر بنایی کشور در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را رسما آغاز نمود.
اکنون پس از گذشت بیش از دو دهه تولید مستمر دانش بنیان، این شرکت به عنوان بزرگترین طراح و تولیدکننده مبدل های انرژی الکتریکی در خاورمیانه به رفع نیاز کشور در این حوزه می پردازد.
برترین شرکت فن آفرین کشور به انتخاب دوازدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی و برترین شرکت فناور خصوصی کشور به انتخاب پنجمین دوره جایزه ملی فناوری و نوآوری کشور تنها گوشهای از افتخارات نیان الکترونیک می باشد.
توسعه مستمر سازمان از بدو تاسیس بگونهای بوده که تعداد پرسنل از سال ۷۴ تاکنون به بیش از ۶۰۰ نفر و فضای تولیدی نیز به بیش از ۹۰۰۰۰ مترمربع افزایش یافته است.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *