پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری خبر

پایگاه صادرات فناوری با راه اندازی خانه نوآوری فناوری ایران در دوحه

فناوری ایران در دوحه - عصرهشتم

پایگاه صادراتی محصولات فناوری دانش‌بنیان با راه اندازی خانه نوآوری فناوری ایران در دوحه راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرکل توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری راه اندازی این پایگاه را فرصتی برای ورود شرکتهای ایرانی به بازار منطقه خلیج فارس خواند و اظهار داشت: ظرفیت قابل توجه جمهوری اسلامی ایران در ارائه فناوری‌های پیشرفته در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، سلامت بویژه حوزه زیست فناوری و سلول‌های بنیادی، آب و انرژی و همچنین فناوری نانو – که طی سالهای اخیر بویژه مورد توجه دو کشور قطر و عمان بوده است- پیشنهاد داریم همکاریهای ایران – عمان و ایران- قطر در بخش علمی و فناوری مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خانه خلاق و نوآوری سوغات و زیارت در مشهد افتتاح شد

روح الله استیری با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان با ظرفیت صادراتی در این خانه‌های نوآوری و فناوری i-hit مستقر می‌شوند، گفت: امیدواریم با استفاده از این ظرفیت‌ها بتوانیم به شرکت‌های دانش بنیان کمک کنیم تا محصولات خود را به کشورهای منطقه و دنیا صادر کنند.

گفتنی است ارائه خدمات نرم افزاری شامل تحقیقات بازار، بازاریابی، اخذ استانداردها و مجوزهای فروش از جمله اقداماتی است که به این شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق در خانه نوآوری ارائه می‌شود تا روند صادرات با سهولت اجرایی شود. همچنین نشست‌های تجاری در این خانه‌ها با هدف انجام فعالیت‌های بین المللی در حوزه صادرات برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *