پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ خبر

پایگاه‌های برتر جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور معرفی شدند

: پایگاه‌های برتر جذب نخبگان ایرانی - عصرهشتم

با داوری‌های انجام شده توسط معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری 10پایگاه‌ه برتر در جذب نخبگان و متخصصان ایرانی خارج از کشور معرفی شدند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اسامی برترین پایگاه‌های موثر در جذب نخبگان و متخصصان ایرانی خارج به ترتیب رتبه اول ستاد توسعه فناوری‌ نانو، رتبه دوم دانشگاه الزهرا(س)، رتبه سوم دانشگاه اراک، رتبه چهارم تبریز، رتبه پنجم دانشگاه علم و صنعت ایران، رتبه ششم دانشگاه صنعتی شریف، رتبه هفتم دانشگاه تهران، رتبه هشتم دانشگاه شهید بهشتی، رتبه نهم دانشگاه تربیت مدرس و رتبه دهم دانشگاه صنعتی امیرکبیر معرفی شدند.

این معرفی در راستای اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در جهت نیل به اهداف بلند مدت چشم‌انداز علمی کشور و بهره‌گیری از ذخایر علمی و حرفه‌ای سرمایه انسانی خارج از کشور توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال ۹۴ در کشور اجرایی شده است.

مهیا شدن فرصت‌های جدید برای نخبگان افغانستانی در پارک فناوری پردیس

این برنامه به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به داخل توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکتهای فناور و مراکز رشد و نوآوری منتخب کشور به عنوان «پایگاه میزبان» در حال اجرا است.

این برنامه در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی به ارتباط مؤثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور یاری می‌کنند.

منبع : ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *