پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

رونمایی از امکان مولتی‌سرچ در گوگل

امکان مولتی‌سرچ در گوگل - عصرهشتم

شرکت گوگل با رونمایی از گوگل لنز امکان جست و جوی همزمان متن و تصویر را به کاربران خود ارائه داده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، گوگل در رویداد Search On سال گذشته خود، یک ویژگی جدید لنز را معرفی کرد که تجربه خرید کاربر را در تلفن‌های اندرویدی و کروم بوک‌ها تقویت می‌کند.

بنا به گزارش Android Central، این غول جست و جو با توجه به تلاش خود در استفاده گسترده تر از هوش مصنوعی اکنون این تجربه را با یک ویژگی هوشمند جدید با نام ” multisearch “(مولتی سرچ) ارائه کرده است.

این عملکرد جدید مولتی سرچ مبتنی بر لنز به کاربر اجازه می‌دهد تا جست و جوی سریع برای اشیاء را با استفاده از ترکیب متن و تصاویر به صورت همزمان انجام دهد.

گوگل لنز برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانند با استفاده از متن و تصویر به صورت همزمان جست و جو کنند.

چه اپ‌هایی از گوگل پلی حذف شدند؟

این غول جست و جو در توصیف ویژگی جدید خاطر نشان کرد: ” هنگامی که کلمات را برای توصیف آنچه دنبالش بودید ندارید ” مفید است. گوگل اشاره کرده که جست و جوی چندگانه به شما کمک می‌کند «از کادر جست و جو فراتر بروید و درباره آنچه می‌بنید سوال بپرسید». به عبارت ساده‌تر این ویژگی به کاربر کمک می‌کند تا اشیائی را جست و جو کنید که توصیف آن‌ها دشوار است.

گوگل همچنین چند اسکرین شات برای معرفی این ویژگی جدید ارائه کرده است. این ویژگی در برنامه Google برای اندروید و ios در دسترس خواهد بود.

البته نسخه بتا این ویژگی در حال حاضر در دسترس کاربران آمریکایی که انگلیسی جست و جو می‌کنند قرار گرفته است. گوگل اعلام کرده که به زودی این ویژگی در دسترس سایر کاربران نیز قرار خواهد گرفت.

منبع : yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *