دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

وزیر ارتباطات موافق فیلترینگ و اجرای طرح صیانت

وزیر ارتباطات موافق فیلترینگ و اجرای طرح صیانت-عصر هشتم

وزیر ارتباطات در رابطه با طرح صیانت گفت: اعمال فیلترینگ و محدودیت در تمام دنیا وجود دارد و حتما برای سالم سازی فضای مجازی لازم است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، عیسی زارع پور در نخستین نشست خبری خود اعلام کرد: طرح صیانت باید اتفاق بیفتد، چون فضای مجازی به محل زیست مردم تبدیل شده و اگر قاعده مند نباشد ما به عنوان حاکمیت نمی‌توانیم از حقوق مردم دفاع کنیم و لازمه آن شفاف سازی است.
وی گفت: هر پلتفرم خارجی که قوانین و الزامات ما را بپذیرد امکان فعالیت در کشور ما را دارد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات همه جوانب زندگی بشر را در اختیار قرار داده است، افزود: در این دو سال این فناوری نقش خود را پیدا کرده است و با کمک متخصصان این حوزه ، تهدید کرونا را تبدیل به فرصت شد و بسیاری از زیرساخت ها را کمتر از چند ماه به منصه ظهور گذاشتند.

زارع پور گفت: نکته دولت سیزدهم این است که فناوری اطلاعات یک فرصت است و باید در راستای حل مشکل مردم و اثر بخشی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
با اجرایی شدن طرح صیانت رشد اکوسیستم استارت آپی متوقف می شود!؟

وی با اشاره به اینکه همین چند روز گذشته مدیرعامل یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی را به کنگره آمریکا فراخواندند و از آسیب های این پلتفرم برای کودکان و نوجوانان از او پاسخ خواستند، تصریح کرد: این فناوری فرصت ساز، تهدید های جدی دارد اما فرصت های آن بیشتر از تهدید های آن است و باید برای جبران عقب ماندگی از آن استفاده کرد.

زارع پور تصریح کرد: طرح صیانت پیشنهادی ما به آن دلیل مهر محرمانه خورده است که نگران این بودیم حاشیه بر متن غلبه پیدا کند. مردم را نامحرم نمی‌دانیم فقط معتقدیم، قبل از پذیرش مرجع تخصصی، گذاشتن آن در میز عمومی موجب هجمه می‌شد.

وی افزود: رسانه‌ای کردن موجب می‌شد به اصل طرح پیشنهادی، صدمه زده شود. در صورت صلاحدید کمیسیون مربوطه در مجلس می‌تواند آن را منتشر کند.

وزیر ارتباطات گفت: با شماره‌های مختلف در فضای مجازی حاضرم و هر زمان توییتر رفع فیلتر شد در آنجا هم حضور خواهم داشت.

 

منبع: entekhab

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *