دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

ورود استارتاپ همراه مکانیک به حوزه فین‌تک با سرمایه‌گذاری‌های جدید

همراه مکانیک

استارت‌آپ همراه مکانیک با جذب سرمایه از کنسرسیوم متشکل از پنج صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای توسعه محصولات جدید، وارد فضای فین‌تک شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،  اپلیکیشن قیمت خودروی همراه مکانیک با جذب سرمایه از کنسرسیوم مشترک پنج سرمایه‌گذار خطرپذیر صندوق پیشگام، سرو، کران کپیتال، نوآفرین و حرکت اول یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها برای  تأمین‌ مالی‌  استارت‌‌آپ‌های ایرانی را انجام داده است به طوریکه رضا باقری، هم‌بنیان گذار و عضو هیئت مدیره همراه مکانیک رقم این سرمایه‌گذاری را اعلام نکرد اما گفت این سرمایه‌گذاری را جز سه سرمایه‌گذاری تاریخ استارت‌اپ‌های ایران معرفی کرد.

او با بیان اینکه این سرمایه گذاری با هدف توسعه محصولات جدید همراه مکانیک، ورود به فضای مالی و خدمات فین‌تک خودرو، توسعه بازار و افزایش سهم از بازار خودرو و خدمات متنوع زمان تبادل خودرو انجام شده است، گفت: «هدف ما از ارائه این خدمات این است که تجربه خرید خودرو مانند خرید خودروی صفر و حتی بهتر از آن باشد و کاربر با خدمات همراه مکانیک بتواند خودرویی با گارانتی و خدمات پس از فروش خریداری کرده  این تجربه در یک محیط امن حقوقی مانند کمپانی برای کاربر اتفاق بیفتد.

او در خصوص اینکه قرار است در ازای این سرمایه‌گذاری چه میزان سهام به سرمایه‌گذاران واگذار شود، گفت: ما با سرمایه‌گذار توافقی داریم که بخشی از این توافق مشروط به آینده بوده و هنوز عدد واگذاری سهام نهایی نشده است.

این سرمایه‌گذاری چهارمین جذب سرمایه این مجموعه محسوب می‌شود و پیش از این همراه مکانیک در سال ۱۳۹۸ از مجموعه حرکت اول جذب سرمایه کرده بود.

همراه مکانیک از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در حوزه خرید و فروش و کارشناسی خودرو آغاز کرد.

 

منبع: پیوست

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *