سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ محتوای دیجیتال خبر

وبینارهای استارتاپی و کارآفرینی دومین موضوع وبینارهای ایسمینار در سال ۹۹

گزارش سال 99 ایسمینار - عصر هشتم

با انتشار گزارش سال 99 ایسمینار، وبینارهای استارتاپی و کارآفرینی دومین موضوع مورد علاقه کاربران این پلتفرم بوده است.

به گزار استارتاپ خبری عصر هشتم، ایسمینار در سال ۹۹ میزبان  وبینارهایی با موضوعات مختلف بوده است که توسعه فردی با ۱۹/۳۴ درصد و استارت رویداد های استارتاپی و کارآفرینی با ۱۴/۰۲ درصد رویدادهای بازاریابی با ۱۱/۸۳درصد به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم وبینارهای این پلتفرم قرار دارند.

جمعیت کاربران این پلتفرم تا پایان سال ۹۹ به ۳۵۰ هزار نفر رسیده است  که پراکندگی کاربران از نظر سنی در بازه سنی ۲۵ تا ۳۵ سال در جایگاه اول و کمتر از ۲۵ سال در جایگاه دوم قرار دارد.

میزان مشارکت بانوان در دوره های آموزشی ایسمینار رشد قابل توجهی داشته و از نسبت ۳۰ به ۷۰ در سال‌های گذشته به حدود ۴۵/۸۷درصد از کل کاربران رویدادهای ایسمینار رسیده است.

نکته قابل توجه در میزان تعداد بانوان اساتید این سمینار است که ۲۱/۶درصد از کل اساتید رویدادهای ایسمینار در سال ۹۹ را تشکیل می دهند.

میزان مشارکت بانوان و آقایان در رویدادها با موضوعات مختلف نیز آمار قابل توجهی است که آقایان بیشتر در وبینارهای حوزه‌های مالی‌و سرمایه‌گذاری، فناوری، استارتاپی و کارآفرینی شرکت کرده‌اند و بانوان بیشتر در رویدادهای روانشناسی، پزشکی و سلامت و زبان‌های خارجی حضور داشته‌اند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
«مثبت جهش»؛ اولین برنامه طنز کارآفرینی روی آنتن تلویزیون

در بخش دیگری از این گزارش به مشارکت کاربران در وبینارهای رایگان پرداخت شده است که وبینارهای بازاریابی، استارتاپی و کارآفرینی، مالی و سرمایه‌گذاری و مهاجرت بیشترین میزان ثبت‌نام را داشته‌اند.

همچنین وبینارهای غیر رایگان در حوزه‌های عمومی، سینما، پزشکی و سلامت و تحصیلی بیشترین میزان ثبت نامی را در بین کاربران ایسمینار داشته‌اند.

ایسمینار در این گزارش آورده است که در سال ۹۹ در مجموع بیشتر از ۳۰ هزار ساعت یا یک میلیون و ۸۰۰ هزار دقیقه محتوای وبیناری عمومی و تخصصی تولید شده است و بیش از دو میلیون و دویست و شش هزار نفر ساعت آموزش در ایسمینار برگزار شده است.

 

 

منبع: rasta360

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *