پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

واکنش تند فیس بوک در برابر درخواست رگولاتوری انگلیس

فیس بوک در برابر درخواست رگولاتوری انگلیس برای فروش شرکت گیفی برای رفع نگرانی‌های انحصار طلبانه در این کشور، واکنش تند و خشمگینانه‌ای از خود نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، فیس بوک در بهار امسال شرکت گیفی را با پرداخت ۴۰۰میلیون دلار خرید تا ضمن مالکیت بر انبوه فایل‌های گیف این شرکت، بتواند آن را در اینستاگرام ادغام کند.

رگولاتوری انگلیس این خرید را انحصار طلبانه تشخیص داده و خواستار واگذاری وب سایت گیف‌های این شرکت شده تا دسترسی عمومی به این فایل‌های‌ گیف ممکن شود و نگرانی‌های ضد رقابتی طرف انگلیسی برطرف شود.

در مقابل فیس بوک خواستار عدم صدور چنین حکمی در مورد گیفی شده و افزوده: قابلیت اجرای چنین دستوری برای وگذاری گیفی زیر سوال است و نمی‌توان گفت که آیا چنین دستوری می‌تواند موثر باشد یا نه؟

رگولاتوری انگلیس ماه گذشته هشدار داد که فیس بوک ممکن است مجبور به فروش شرکت گیفی شود، زیرا این خرید ممکن است به رفتار انحصار طلبانه فیس بوک بر علیه رقبا کمک کرده و این رفتار را تسهیل کند.

فیس بوک در واکنش، یافته‌های رگولاتوری انگلیس را حاوی خطاهای اساسی دانسته و اعلام کرده: رگولاتوری انگلیس نتوانسته راه‌حل‌های جایگزینی ارائه دهد که به همان اندازه موثر و کمتر مزاحمت آفرین باشند. به نظر می رسد مقاومت فیس بوک در برابر خواست رگولاتوری انگلیس ادامه یابد.

منبع:خبرگزاری فارس

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *