سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

هک گوشی‌های آیفون ۹ مقام آمریکایی توسط جاسوس افزار صهیونیستی

هک گوشی‌های آیفون ۹ مقام آمریکایی توسط جاسوس افزار صهیونیستی-استارتاپ خبری عصر هشتم

آیفون‌های حداقل ۹ مقام وزارت امورخارجه آمریکا توسط جاسوس افزار شرکت صهیونیستی NSO هک شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، رویترز با اعلام این خبر ادعا کرده است: این عملیات چند ماه قبل انجام شده و هدف آن مقامات آمریکایی مستقر در اوگاندا یا مقاماتی بود که در امور مرتبط با این کشور آفریقایی فعالیت داشته‌اند.

این گسترده‌ترین عملیات هک مقامات آمریکایی فاش شده با فناوری NSO است. هنوز مشخص نیست این حمله سایبری توسط چه افرادی انجام شده است.

شرکت صهیونیستیNSO در بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده از ابزارهایش ندارد اما دسترسی برای مشتریان مرتبط را قطع کرده و تحقیقاتی در این زمینه انجام می‌دهد.

این شرکت ادعا می‌کند محصولاتش را به مجریان قانون و سازمان‌های اطلاعاتی دولتی می‌فروشد و به آنها کمک می‌کند تهدیدهای امنیتی را بررسی کنند. اما در عملیات‌های نظارتی به طور مستقیم دخالتی ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهار نظر درباره این هک خودداری و در عوض به تصمیم اخیر وزارت بازرگانی مبنی بر قرار دادن این شرکت صهیونیستی در فهرست سیاه خود اشاره کرد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
برنامه گوگل برای مقابله با حمله هکرها

جاسوس افزار NSO نه تنها می‌تواند به پیام‌های رمزگذاری شده، تصاویر و دیگر اطلاعات حساس موجود در موبایل‌های هک شده، دسترسی یابد، بلکه قادر است آنها را به دستگاه‌هایی تبدیل کند که محیط اطراف را رصد می‌کنند.

به گفته دو منبع آگاه اپل به قربانیان هک از جمله شهروندان آمریکایی هشدار داده است. جالب آنکه کارمندان دولت به راحتی در این فهرست قابل شناسایی بودند زیرا آدرس‌های ایمیل آنها به پسوند «gov» ختم می‌شد.

 

منبع: mehrnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *