شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
محتوای دیجیتال خبر

هشدار ساترا به پلتفرم‌ها برای انتشار محتوای خشونت‌بار

هشدار ساترا به پلتفرم‌ها برای انتشار محتوای خشونت‌بار - عصر هشتم

در پی بازنشر تصاویر و ویدئوهای یک قتل، ساترا نشر هرگونه محتوای عکس و ویدئو از صحنه‌های خشونت بار این فاجعه را در کشور ممنوع اعلام کرد. 

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، به نقل از روابط عمومی ساترا، با توجه به وقوع زنجیره‌ای از اقدامات خشونت‌آمیز در کشور و بازتاب گسترده رسانه‌ای این فجایع، ساترا نسبت به نشر محتواهای خشونت‌بار توسط پلتفرم‌های کاربرمحور هشدار داد.

پیرو انتشار تصاویر خشن مربوط به قتل زن جوان توسط همسرش و بازنشر پرتعداد آن در فضای مجازی و در برخی از خبرگزاری‌ها، از همین روی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر(ساترا)، خطاب به پلتفرم‌ها نشر هرگونه محتوا از تصاویر و صحنه مذکور، اعم از عکس و ویدئو را ممنوع اعلام کرد.

با توجه به محتوای آسیب‌‌زای این تصاویر برای وضعیت سلامت جامعه و جلوگیری از آسیب‌های وارده از طریق نشر آن‌‌ به امنیت روانی جامعه، ساترا به‌محض اطلاع، ممنوعیت انتشار این تصاویر را به پلتفرم‌ها ابلاغ کرد.

در همین راستا و طبق ممنوعیت اعلام شده توسط ساترا، رسانه‌های داخلی صوت و تصویر فراگیر از انتشار این تصاویر خودداری کردند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
پیگیری بین‌المللی ساترا برای حذف پلتفرم‌های صوت و تصویر ایرانی از گوگل

گفتنی است هیئت نظارت بر مطبوعات در پاسخ به مطالبات مردمی برای جلوگیری از انتشار تصاویر خشونت‌آمیز و مغایر با سلامت روانی جامعه، یک پایگاه خبری داخلی را توقیف کرد.

طبق گزارش سامانه جامع رسانه های کشور، در جلسه فوق العاده امروز هیئت نظارت بر مطبوعات، اقدام یک پایگاه خبری برای انتشار ویدئوی قتل عروس ۱۷ ساله توسط شوهرش در اهواز را مورد بررسی قرار داد.

در همین راستا به دلیل اشاعه منکر و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی که باعث جریحه دار شدن احساسات و افکار عمومی شده است و در پاسخ به مطالبات مردمی برای برخورد با منتشر کنندگان چنین صحنه‌هایی این پایگاه خبری توقیف شد.

 

منبع : digiato

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *