استارتاپ فناوری خبر

نمایش ظرفیت‌های حوزه دانش‌بنیان و خلاق ایران در اکسپوی۲۰۲۰

ظرفیت‌های حوزه دانش بنیان و خلاق ایران در اکسپوی۲۰۲۰ دُبی به نمایش در می‌آیند.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، به نقل از معاونت علمی و فناوری، اکسپلوی ۲۰۲۰ دوبی مهرماه سال جاری برگزار می‌شود و جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور در این رویداد مهم ظرفیت‌های حوزه خلاق و دانش‌بنیان را نمایش می‌دهد.

شیوع کرونا برگزاری رویدادهای مهمی مانند اکسپو ۲۰۲۰ دُبی را با تأخیر مواجه کرد. این رویداد از ۹مهرماه سال جاری آغاز می‌شود و تا فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

شعار اکسپوی۲۰۲۰ «پیوند افکار، خلق آینده» است و جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از کشورهای حاضر در این نمایشگاه است که در پاویونی با مساحت ۲هزار متر مربع حضوری پررنگ و قدرتمند را به نمایش می‌گذارد.

شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در این پاویون دستاوردها و توانمندی‌ها در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

طراحی خلاق پاویون کشورمان توسط گروهی از متخصصان نخبه معماری داخلی انجام شده است و از سوی مجله معماری آرکیتکچرال دیزاین، جز ۸طرح برتر اکسپو این دوره شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، یکی از سازمان‌های فعال در اکسپو دوره‌های اخیر به خصوص اکسپو دُبی بوده است که با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، تصویری از واقعیت‌های ایران امروز را در یکی از سالن‌های این نمایشگاه ارائه می‌دهد.

همچنین در این سالن از ظرفیت گروهی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در طراحی مفهومی، تکنیک‌های خلاقانه پردازش تصویر، سناریوسازی و استفاده همزمان از تکنیک‌های ارائه محتوا استفاده شده است.

اکسپوها محلی برای رونمایی از بزرگترین دستاوردهای فناورانه هستند و این رویداد نیز از بزرگترین‌ها محسوب می‌شود. در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی قرار است نسل جدید اینترنت پرسرعت و تاکسی پرنده رونمایی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *