چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
محتوای دیجیتال خبر

با تصویب کمیسیون تلفیق انجام خواهد شد:

ادامه نظارت ساترا بر آثار حرفه‌ای در فضای مجازی

نظارت ساترا بر آثار حرفه‌ای - عصر هشتم

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، بار دیگر ساترا را به عنوان ناظر بر تولید آثار حرفه‌ای در فضای مجازی تعیین کرد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با توجه به این مصوبه وزارت ارشاد نقشی در نظارت بر محتوای VODها و سایر آثار منتشر شده در فضای مجازی را نخواهد داشت.

با این مصوبه مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن، منحصرا بر عهده سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ای صوت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صداوسیما است.

ساترا بر اساس این مصوبه موظف است تا در راستای حفظ ارزش‌های ایرانی-اسلامی و نظام خانواده بر تمام مراحل تولید آثار حرفه‌ای در فضای مجازی نظارت کند و ضمن ارتقای کیفی تولیدات از اثرات سوء آن در جامعه جلوگیری به عمل آورد.

با توجه به اضافه شدن این موضوع در این مصوبه عبارت اضافه شده مهمترین جمله قانونی برای تاسیس ساتراست؛ چراکه این تاسیس سازمان تاکنون مصوبه رسمی از سوی مجلس شورای اسلامی نداشته است و یکی از انتقادات اصلی به آن نیز به همین موضوع بازمی‌گردد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
هشدار ساترا به پلتفرم‌ها برای انتشار محتوای خشونت‌بار

این تصمیم در حالی گرفته شده است که پیشتر برخی نمایندگان مجلس از نارضایتی از عملکرد ساترا نسبت به سریال‌های نمایش خانگی سخن گفته بودند و طی یک سال اخیر کشمکش‌هایی بین ساترا و وزارت ارشاد به وجود آمده که در نهایت به ضرر سریال‌های تولیدی تمام شد.

تهیه‌کنندگان سینمایی و بسیاری از سینماگران نیز معتقدند که بازار نمایش خانگی باید مجددا به وزارت ارشاد برگردد تا کیفیت محصولات به جای مناسب خود برسد.

 

منبع: digiato
hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *