پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
فناوری نوآوری خبر

نانو پودر استخوانی ایرانی برای رفع نقایص استخوانی

نانو پودر استخوانی - عصرهشتم

پژوهشگران ایرانی با استفاده از فناوری نانو و توسعه نانوپودری توانستند داروی رفع نواقص استخوانی با یک چهارم قیمت نمونه خارجی را تهیه کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، حیده نصرتی، فارغ‌التحصیل رشته زیست مواد دارویی دانشکده دارویی زنجان در رابطه با کیفیت و کارایی این نانو پودر استخوانی اظهار داشت: استخوان سازی مناسب، سرعت بهبود مطلوب، منابع نامحدود، قیمت مناسب و تنوع در تولید اشکال دارویی از مزایای این محصول است.

وی تصریح کرد: نانو پودر استخوانی سنتزی (نانو ایمپلنت) تولید شده شامل ذرات کریستالی هیدروکسی آپاتیت می‌شود که از نظر اندازه، شیمی و مورفولوژی شبیه ذرات هیدروکسی آپاتیت موجود در استخوان انسان است و به همین دلیل از زیست سازگاری بالایی برخوردار است.

خواندن این مطلب میتواند مفید باشد

فروغ صنایع نانوی ایران در بلندای جهان

نصرتی تصریح کرد: این محصول برای تسریع استخوان‌سازی در مواردی که نقایص استخوانی وجود دارد و به طور خاص برای جراحی‌های فک و صورت، ایمپلنت‌گذاری و در موارد ارتوپدی کاربرد دارد.

محقق ایرانی افزود: نانو پودر استخوانی محصول زیست‌سازگار و زیست تخریب‌پذیر است و به کمک ساختار نانویی آن مساحت بیشتری فراهم می‌شود تا سلول‌های بیشتری بتوانند در فضای مورد نیاز قرار بگیرند و استخوان‌سازی توسط بافت بدن سریع‌تر رخ دهد.

نصرتی خاطرنشان کرد: این محصول تاکنون وارداتی بوده و حدود قیمت آن به دلیل شرایط تحریم سه تا چهار برابر نمونه داخلی است و با حدود قیمت ۳۰۰ هزار تومان دراختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس نیوز

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *