فناوری خبر

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد:

میزان و پیچیدگی حملات سایبری به ایران نسبت به سایر کشورها بی‌نظیر است

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره وضعیت کشور در حوزه امنیت سایبری گفت: میزان حملات سایبری و پیچیدگی آن به ایران نسبت به بقیه کشورها بی‌نظیر است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سید ابوالحسن فیروزآبادی با اعلام پیگیری برای شکایت بین المللی از طریق وزارت امور خارجه برای حملات سایبری اخیر، اظهار کرد: عدم تمرکز، ناشناسی، ارزانی حمله و هزینه بر بودن دفاع، پیچیدگی و میزان آمادگی، خاموشی و عدم جلب توجه و نوع آسیب در این فضا نسبت به فضای فیزیکی کاملا متفاوت است و حتی کنوانسیون های بین المللی در این حوزه به دلیل نفوذ آمریکا برای حفظ حکمرانی و منفعت خود برای بررسی شکایات قدرت کافی را ندارند.

فیروزآبادی افزود: حتی در صورت راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات این حملات ادامه دار خواهد بود زیرا این شبکه جدای از شبکه جهانی اینترنت نیست و یک شبکه مرتبط و متصل به دنیا بوده که در حوزه حکمرانی برای کشورمان قلمروسازی کرده و توان اعمال حاکمیت را افزایش می دهد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور ، افزود: در حوزه سایبری به دلیل پیچیدگی، سرعت بازآوری سیستم بسیار مهم است که در حملات اخیر همچون حمله به راه آهن، بنادر و جایگاه سوخت کشور این موضوع به خوبی انجام شده و در کوتاه ترین مدت خدمات و کسب‌و ‌کارها به حالت اولیه بازگشته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *