در دوشنبه‌های استارت‌آپی روی داد:

موفقیت ۱۶تیم برای جذب سرمایه ۵۰میلیارد تومانی

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری‌و شکوفایی از جذب نزدیک به ۵۰میلیارد تومان سرمایه از سوی ۱۶تیم حاضر در رویداد دوشنبه‌های استارت آپی خبر داد.

به گزارش پایگه خبری عصر هشتم، مططفی بغدادی در رویداد آنلاین دوشنبه‌های استارت‌آپی و پیوند فناوری‌های نوین ساختمان (پراب تک) که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با بیان اینکه برای دومین بار به فناوری‌های مربوط به صنعت ساختمان در این رویدادهای فناورانه پرداخته شده است، افزود: امروز سی‌امین رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی برگزار می‌شود و ششمین رویداد پیوند فردا سه شنبه ۳۰شهریور ماه برگزار خواهد شد.

وی ماموریت صندوق نوآوری را تامین مالی اکوسیستم مالی به صورت مستقیم برای شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان‌ عنوان کرد و ادامه داد: در این مسیر درصدد هستیم که خدمات و سرویس‌های این صندوق به کل اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور تعمیم یابد و برگزاری رویدادهای دوشنبه‌های استارت‌آپی در این راستا است.

بغدادی، ادامه داد: بر این اساس در این رویداد طرح‌ها و ایده‌های سرمایه پذیر و غیر دانش بنیان به سرمایه گذاران بخش خصوصی، عاملین صندوق نوآوری چون صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه و بورسی ارائه می‌شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
جذب ۵۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای ۱۶ استارتاپ

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری، برگزاری رویداد پیوند را نیز در راستای پر کردن یک خلا در اکوسیستم نوآوری دانست و اظهار کرد: در این رویداد سعی می‌شود افرادی که محصولات قابل عرضه ندارند، ولی ایده‌های قابل توجهی دارند و نیاز به دریافت خدمات شتابدهی و یا سرمایه بذری برای توسعه کسب و کار خود دارند، به سرمایه گذاران و شتابدهنده‌ها معرفی شوند.

بغدادی با بیان اینکه در ۲۹رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی میزبان بیش از ۲۰۰ تیم استارت‌آپی بودیم، یادآور شد: تعداد ۵۷تیم نزدیک به ۳۶۳جلسه B۲B برگزار کردند که از این تعداد تیم، ۱۶تیم موفق به جذب سرمایه نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان شدند و ۱۴تیم دیگر در حال مذاکره برای جذب حدود ۲۹میلیارد تومان هستند.

وی با تاکید بر اینکه در رویداد پیوند نیز ۳تیم موفق به عقد قرارداد شدند، گفت: در رویداد پیوند حوزه صنعت ساختمان ۲تیم موفق به عقد قرارداد شدند.

به گفته این مقام مسوول در رویداد “استان‌آپ” دو تیم موفق به توافق اولیه برای جذب سرمایه شدند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
شیوه موفقیت یک استارتاپ

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری تاکید کرد: در مجموع در هفته گذشته در رویدادهای دوشنبه‌های استارت‌آپی و رویداد پیوند استان کرمان ۷میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان پیشنهادات اولیه سرمایه گذاری ارائه شده است که در صورت نهایی شدن این میزان سرمایه گذاری بر روی طرح‌های فناورانه سرمایه گذاری خواهد شد.

به گفته وی در رویداد امروز دوشنبه‌های استارت‌آپی ۷تیم و در رویداد پیوند که فردا سه شنبه ۳۰شهریور ماه برگزار می‌شود، ۶تیم طرح‌های خود را به سرمایه‌گذاران معرفی خواهند کرد.

منبع: ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *