پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

موفقیت “گیت‌وی هوشمند” دانش‌ بنیانی به جذب ۱۲۴سرمایه‌گذار در برنامه کارویا

کارویا - عصر هشتم

"گیت‌وی هوشمند" تولید شده توسط یک شرکت دانش‌ بنیان موفق به جذب سرمایه به روش تامین مالی جمعی توسط ۱۲۴سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی در برنامه کارویا شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طرح “مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند” با نام “گیت‌وی هوشمند در مسابقه‌ای تلویزیونی با عنوان “کارویا” به همت صندوق نوآوری تولید شده است با رأی داوران، از میان پنج تیم شرکت‌کننده به عنوان تیم برگزیده انتخاب و این طرح جهت سرمایه‌گذاری عموم مردم روی سکوی تامین مالی جمعی “کارن کراد” قرار گرفت.

پویش تامین مالی جمعی این طرح پس از پخش مسابقه “کارویا” از شبکه اول سیما آغاز و سرمایه موردنیاز این طرح با مشارکت ۱۱۱ سرمایه‌گذار حقیقی و ۱۳ سرمایه‌گذار حقوقی با میانگین سرمایه‌گذاری حدود ۳۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان با موفقیت تامین شد.

سرمایه مورد نیاز این شرکت دانش‌بنیان برای تولید ۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد محصول در حوزه هوشمندسازی منازل، مبلغ ۴ میلیارد تومان است و این شرکت دانش‌بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با ۳۸ درصد سود پس از ۹ ماه به مشارکت‌کنندگان پرداخت کند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود

مشارکت مردم در تجاری‌سازی طرح‌های دانش‌بنیان

این محصول این قابلیت را دارد تا  مردم با استفاده از “مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند” با نام “گیت‌وی هوشمند” بتوانند در خارج از منزل به سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، روشنایی، ماژول‌های پرده و موزیک که در ساختمان‌ها از طریق یک ابزار و اپلیکیشن که به صورت کاملاً فارسی در گوشی موبایل نصب شده است، فرمان دهند و ضریب امنیت در ساختمان خود را بالا ببرند.

گفتنی است که روش تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) ابتکاری جدید از سوی صندوق نوآوری است که امکان سرمایه‌گذاری عمومی ‌در سودآورترین طرح‌های دانش‌بنیان را برای عموم مردم از مسیر فرابورس فراهم کرده است. در این روش اصل پول سرمایه‌گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است.

 

منبع: tasnimnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *