سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

موفقیت سیستم‌عامل HarmonyOS هوآوی در جذب بیشتر از ۲۲۰میلیون کاربر

سیستم‌عامل HarmonyOS - عصر هشتم

در جریان رویداد معرفی P50 Pocket شرکت هوآوی اعلام کرد که تعداد کاربران سیستم عامل HarmonyOS از مرز ۲۲۰ میلیون کاربر عبور کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرعامل گروه کسب‌وکار مصرفی هواوی در جریان رویداد ۲۳ دسامبر (۲ دی) اعلام کرد: این سیستم عامل بر روی دستگاه‌های هوشمند توانسته به سیستم‌عاملی با سریع‌ترین رشد در دنیا تبدیل شود.

دستیابی به ۲۲۰ میلیون کاربر آماری چشم‌گیری برای HarmonyOS به‌حساب می‌آید؛ اما هوآوی اعلام کرده است که فراتر از این اعداد را برای سال آینده هدف قرار داده است.

درحال‌حاضر HarmonyOS تنها دراختیار کاربران بازار چین قرار دارد؛ اما هواوی احتمالا در سال ۲۰۲۲، سیستم‌عامل اختصاصی خود را به‌صورت جهانی منتشر خواهد کرد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ساعت هوشمند D هوآوی مجهز به اندازه گیری فشار خون

HarmonyOS که در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۲ خرداد ۱۴۰۰) با تجربه‌ی کاربری و طراحی متفاوتی برای گوشی‌های هوشمند معرفی شد

. قابلیت‌هایی همچون App Snippets و Control Panel برای کنترل آسان دستگاه‌ها و لوازم خانگی هوشمند از روی گوشی از جمله‌ی ویژگی‌های کلیدی هارمونی به‌حساب می‌آیند.

در جریان رویداد ۲۳ دسامبر شرکت هوآوی اعلام کرد: در نیمه‌ی نخست ۲۰۲۲ بیش‌از ۱۰۰ مدل از دستگاه‌های خود در دسته‌های گوشی هوشمند، تبلت و تلویزیون هوشمند را به به سیستم‌عامل HarmonyOS به‌روز خواهد کرد.

البته این نکته را نیز اعلام کرد که در فهرست این دستگاه‌ها محصولاتی قدیمی همچون هواوی میت ۹ و P10 نیز هستند.

منبع:  zoomit

 

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *