بین الملل فناوری خبر

حاکمیت سایبری در خارج از کشور:

ممنوعیت مسدودسازی سرویس های رقیب توسط پلتفرم‌ها در چین

وزارت صنعت فناوری‌و اطلاعات چین به شرکت‌های فناوری از جمله علی بابا و تنسنت اعلام کرد که از این پس نباید لینک وب سایت‌های یکدیگر را در پلتفرم‌هایشان مسدود کنند.

به گزارش پایکاه خبری عصر هشتم، طبق گزارش جدید یک منبع آگاه و ناشناس وزارت صنعت و اطلاعات فناوری چین استانداردهایی برای شرکت‌های فناوری جهت سرویس‌های پیامکی پیشنهاد کرده و همچنین به آنها اعلام کرده باید تا مهلت معینی هرگونه لینک مسدود شده مربوط به سرویس‌های رقیب را باز کنند.

بر اساس اطلاعات موجود این جزئیات در جلسه‌ای با شرکت‌های بزرگ از جمله علی بابا، تنسنت، بایت دنس، بایدو و ۲تولید کننده موبایل اعلام شده است.

اگر شرکت‌ها از این دستور اطاعت نکنند، وزارتخانه مذکور به اقدامات دیگری متوسل خواهد شد. دستور جدید وزارت صنعت و فناوری ارتباطات چین جدیدترین گام این کشور برای تعیین قوانینی در صنایع مختلف از فناوری گرفته تا سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای است.

مطالعه این مطلبی می‌تواند برای شما مفید باشد
آیا دولت چین در حال نابودی شرکت های فناوری اطلاعات کشور خود است؟

فضای اینترنت چین تحت تسلط چند شرکت بزرگ فناوری است که لینک‌ها و سرویس‌های رقیب را در پلتفرم‌های خودشان مسدود می‌کنند. به این ترتیب آنها محیطی را ایجاد می‌کنند که تحلیلگران آن را باغ‌های محصور می‌نامند.

در ماه‌های اخیر رگولاتورهای چینی شرکت‌های داخلی را به ایجاد انحصار و محدود کردن گزینه‌های انتخاب مشتریان متهم کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *