چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

مقامات اروپایی در واکنش به زاکربرگ: بدون فیس بوک زندگی خارق العاده است

بدون فیس بوک زندگی خارق العاده است - عصر هشتم

وزیران آلمان و فرانسه در واکنش به زاکربرگ اعلام کردند: زندگی بدون فیس بوک خارق العاده است

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، پس از تهدید پنهان شرکت مادر فیس بوک برای ترک اروپا به دلیل مذاکرات به بن بست رسیده در خصوص حریم خصوصی، این موضع زاکربرگ با استقبال دو سیاستمدار بلندپایه آلمان و فرانسه روبرو شد.

 رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان در رویدادی به همراه برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه در پاریس به خبرنگاران گفت: پس از این که هک شدم، مدت چهار سال است که بدون فیس بوک و توییتر زندگی کرده ام و زندگی برای من خارق العاده بوده است.

لومر هم گفت: می توانم تأیید کنم که زندگی بدون فیس بوک خیلی خوب است و می توانیم بدون فیس بوک خیلی خوب زندگی کنیم. غول‌های دیجیتالی باید درک کنند که قاره اروپا ایستادگی خواهد کرد و حاکمیت خود را اثبات می کند.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
پشت پرده لابی‌گری بزرگان دنیای فناوری علیه قوانین سخت گیرانه اتحادیه اروپا

این دو سیاستمدار به اظهارات مطرح شده در گزارش سالانه شرکت مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) واکنش نشان دادند. در این گزارش که پنج شنبه هفته گذشته منتشر شد، هشدار داده شده بود اگر این شرکت نتواند به توافق جدید یا فعلی برای تغییر دیتا اتکا کند، در این صورت احتمالا قادر نخواهد بود شماری از مهمترین محصولاتش از جمله فیس بوک و اینستاگرام را در اروپا عرضه کند.

هابک گفت: اتحادیه اروپا بازار داخلی بزرگی با قدرت اقتصادی بالایی است که اگر با وحدت عمل کند، با چنین  چیزی مرعوب نمی شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لومر هم به راههایی شامل مقررات حریم خصوصی، دریافت مالیات و مسدود کردن توسعه ارزهای دیجیتال اشاره کرد که دولت‌های اروپایی از طریق آنها غولهای فناوری را به چالش کشیده اند.

منبع: isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *